Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 24.11.2017 - 00:01

Basové drivy Darkglass B3K v2 a B7K v2

Finský výrobce špičkových basových aparátů a efektů Darkglass Electronics inovoval populární krabičky B3K a B7K ze série Microtubes, které budou nyní dostupné ve verzi 2. Overdrive Microtubes B3K v2 i preamp/drive Microtubes B7K v2 si samozřejmě zachovávají svůj transparentní a dynamický zvuk, ale na rozdíl od původních modelů nabídnou širší možnosti ovládání.

V případě preampu Darkglass Microtubes B7K v2 byly čtyřpásmové korekce rozšířeny o tlačítka umožňující přenastavení pracovních frekvencí u středních pásem. Potenciometr Low Mids je nyní schopen fungovat jak na původní frekvenci 1 kHz tak i v pásmu 500 Hz se zdvihem +- 12 dB a ovladač Hi Mids nabízí kromě pásma 3 kHz také frekvenci 1.5 kHz.

U overdrivu Darkglass Microtubes B3K v2 přibyl potenciometr Tone fungující jako low pass filtr (3 kHz až 8 kHz), jenž převzal i funkci původního páčkového spínače Attack. Nové tlačítko Mid Boost napojené na obvod s 6dB boostem v oblasti 300 Hz až 1 kHz nabízí volbu mezi klasickým soundem a zvukem s neutrálnějšími středy a transparentním charakterem a tlačítko Grunt nyní disponuje mody Raw a Fat.

Obě novinky by se měly už začít objevovat v evropské distribuci, cena overdrivu Darkglass Microtubes B3K v2 byla nastavena na cca 250 eur a předzesilovač s drivem Darkglass Microtubes B7K v2 by měl být dostupný za cenu okolo 350 eur.

Tagy Darkglass Darkglass B3K v2 Darkglass B7K v2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY