Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 28.04.2016 - 00:01

Basová komba Hartke KB12 a KB15 s výkonem 500 Wattů

Renomovaný výrobce basový aparátů a efektů Hartke doplnil letošní nabídkový katalog o dvojici inovovaných komb Kickback KB12 a KB15, které oproti předchozím modelům této řady disponují nově koncipovaným koncovým stupněm s masivním výkonem 500 W, špičkovými reproduktory HyDrive, kompaktními rozměry a nízkou hmotností.

Obě komba jsou osazena identickým typem zesilovače a liší se především průměrem hybridních reproduktorů (12-ti nebo 15-ti palcové verze) využívajících patentovanou technologii HyDrive s neodymiovými magnety a papírovo/hliníkovými membránami, které poskytují tónu hřejivý zvuk s velmi rychlým atakem, jež repra s klasickou konstrukcí nejsou schopna dosáhnout.

Na přehledně řešeném hlavním panelu najdeme kromě nástrojového vstupu a síťového spínače potenciometr Volume, ovladač filtru Shape zvýrazňující (20 dB) plynule nastavitelné frekvenční pásmo v rozmezí 100 až 900 Hz, aktivační tlačítko filtru a třípásmové korekce basů, středů a výšek posazené na hodnotách 70 Hz, 700 Hz a 5 kHz.

Pro přímé nahrávání nebo vstup do mixu je zde také XLR konektor Direct Out (pre EQ, pre Volume) a v případě tichého cvičení využijete sluchátkový výstup se standardním 1/4 palcovým jackem. Zadní strana je vyhrazena vstupu pro síťovou šňůru s integrovanou šachtou pojistky, přepínači napětí (100 až 240 V) a reproduktorovému výstupu.

Vzhledem k použitému koncovému zesilovači ve třídě Class D, neodymiovým magnetům a lehkému a zároveň odolnému překližkovému kabinetu váží komba pouhých 12.8 respektive 16.2 kg, takže pokud se poohlížíte po lehce přenosném aparátu s dostatečným výkonem a kvalitním zvukem, tak by modely Hartke KB12 nebo KB15 mohly splňovat vaše představy. Novinky se v těchto dnech objevily i na českém trhu za ceny cca 12 100 Kč (KB12) a přibližně 14 400 Kč v případě "patnáctkové varianty".

Tagy hartke
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY