Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 16.01.2022 - 08:00

Aparáty PRS HX mají po stížnosti značky Line 6 nové označení HDRX

Firma Paul Reed Smith představila před několika měsíci dvojici lampových zesilovačů a stejný počet boxů řady HX. Jak se ale ukázalo, označení bylo v rozporu s ochrannou známkou koncernu Yamaha, respektive jeho dceřiné značky Line 6, která pod názvem HX vyrábí modelingové stompboxy vycházející z jejích vlajkových procesorů Helix. PRS proto danou sérii, inspirovanou zvukem Hendrixova Marshallu Super Lead, přejmenoval a nově ji prezentuje pod označením HDRX.

Jack Higginbotham ze společnosti PRS ke změně uvedl: „Po prozkoumání našich možností jsme se rozhodli změnit značení našich zesilovačů HX na HDRX. Bylo pro nás důležité, aby v popředí tohoto zesilovače zůstal tzv. Hendrix Touring Circuit, který jsme nedávno zdokumentovali, a máme pocit, že tento nový název to splňuje a zároveň poskytuje potřebné oddělení od produktů Line 6. Naše rozhovory s Yamaha Guitar Group na toto téma byly profesionální a produktivní.“

U série HDRX, skládající se ze stowattové a padesátiwattové hlavy plus kabinetů 2×12 a 4×12 osazených reproduktory Celestion G12H-75 Creamback, nebyly v rámci přejmenování provedeny žádné konstrukční modifikace.  PRS samozřejmě odstranil z YouTube některá původní oficiální videa a nahradil je novými záznamy.

Tagy PRS PRS HDRX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY