Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 19.02.2021 - 00:01

Analogový vibrato/chorus EHX Eddy

Newyorská značka Electro Harmonix uvedla na trh modulační efekt Eddy zahrnující vibrato a chorus. Pedál nabízí plně analogovou signálovou cestu, obvod je podobně jako např. delay Memory Man postaven na čipech BBD, využít lze ovládání pomocí expression pedálu nebo prostřednictvím envelope sekce a vývojářům v čele Mikem Matthewsem se na hlavní panel nevelkého hliníkového šasi podařilo vměstnat nadstandardní množství funkcí.

Volbu jednoho z typů efektů obstarává páčkový přepínač Vibrato/Chorus, tradiční potenciometry hlasitosti a tónové clony doplňují parametry Shape – mění modulační křivku nízkofrekvenčního oscilátor ze symetrického průběhu na různé asymetrické vlny, a Env – ovlivňuje rychlost nebo hloubku modulace v závislosti na dynamice hry.

Základní tempo a výraznost modulační vlny mají na starost ovladače Rate a Depth s bílými krytkami, jejichž rozdílná barva naznačuje, že jednu z daných funkcí je možno upravovat kromě envelope jednotky vybavené vstupním senzorem dynamiky také externím expression pedálem. Výběr navázaného parametru určuje spínač Env/EXP-Rate/Depth.

O aktivaci efektu informuje bílá dioda, modrá stroboskopická ledka znázorňuje průběh modulace, footswitch je zapojen v bufferovaném režimu a uživatel má po delším stisknutí (cca půl sekundy) na výběr i momentary mod, což je řešení vhodné především pro krátké sekvence. Momentary režim lze v případě potřeby napevno deaktivovat pomocí interního miniswitche “mom. enable”. Konektivita sestává ze vstupu, výstupu a TRS konektoru pro expression pedál.

Analogový vibrato/chorus Electro Harmonix Eddy s proudovým odběrem cca 40 mA je napájen výhradně adapterem, oficiální cena se na americkém trhu pohybuje těsně pod hranicí 100 dolarů včetně firemního napaječe EHX 9.6DC 200mA.

Tagy Electro Harmonix EHX Eddy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY