Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 10.09.2016 - 00:01

Analogový synth/vocoder microKorg S

Společnost Korg rozšiřuje nabídkový katalog o kompaktní analogový syntezátor a vocoder microKorg S, jenž je inovovanou verzí klasického microKorgu vyráběného od roku 2002. Malý synth s rozměry 524 x 232 x 70 mm a váhou 2.5 kg disponuje zkrácenou klávesnicí (37 kláves, velocity), integrovaným mini-zesilovačem s trojicí reproduktorů, rozšířenou pamětí a novou funkcí Favorite Select umožňující rychlý přístup k osmi vybraným presetům.

Čtyřhlasá analogová syntéza využívá dvojice oscilátorů s širokou nabídkou typů vln, šumovým generátorem, kruhovou a sync modulaci, multi filter s několika propustěmi (-24dB/okt LPF, -12dB/okt LPF/BPF/HPF), dvojici LFO s MIDI synchronizací a dva obálkové ADSR generátory. Efektová jednotka zahrnuje modulační sekci s flangerem / chorusem, phaserem a ensemble, delay je zastoupen mody stereo, cross a L/R a nechybí dvoupásmový ekvalizer.

Osmikanálový, čtyřhlasý vokoder je vybaven funkcí Formant Shift umožňující mimo jiné záznam hlasu a jeho následnou frekvenční modifikaci a pokročilý Arpeggiator disponuje šesti režimy (UP, DOWN, ALT1/2, Random, Trigger) s nastavitelnými parametry tempo, gate, time a swing a rosahem čtyř oktáv. Díky pěti real-time ovladačům s možností přenášet MIDI zprávy lze zařízení používat jako kontroler pro další softwarové synthy.

Oproti předchozímu microKorgu se navýšila kapacita úložné paměti na celkem 256 programů z nichž 192 je továrních a 64 uživatelských (volných). Pro přímý odposlech jsou určeny dva širokopásmové stereo reproduktory s centrálním tříwattovým basovým wooferem a napájení obstarává 9V adapter nebo 6 tužkových AA baterií s výdrží cca 4 hodiny provozu.

Na čelní straně šasi najdeme kromě napájecího vstupu 9V adapteru a síťového spínače, trojici konektorů MIDI In, Out a Thru, dvě sekce audio vstupů s vlastními hlasitosti - první se zdířkami Dynamic a Condenser s přepínačem Mic/Line, druhý se vstupem Line, hlavní výstupy L/mono a R a zdířku pro sluchátka.

Analogový synth/vocoder microKorg S bude dodáván s adapterem a kondenzátorovým mikrofonem na husím krku ukotvitelném na šasi. Novinka se na trhu představí pravděpodobně koncem září a její oficiální cena pro USA byla nastavena na cca 500 dolarů.

Tagy korg microKorg
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY