Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.09.2018 - 00:01

Analogový fuzz/synth Seymour Duncan FOOZ

Firma Seymour Duncan, kalifornský výrobce snímačů, efektů a dalšího příslušenství, rozšířila své efektové portfolio o zajímavý model s označením FOOZ, kombinující vlastnosti klasického kytarového fuzzu, tremola a wahu s analogovým syntezátorem, který vzhledem k rozměrům krabičky disponuje překvapivě bohatou nabídkou ovladačů.

Hlavní panel je rozdělen do několika sekcí, kde pro fuzz-zkreslení jsou vyhrazeny knoflíky hlasitosti a gainu, tremolo je aktivovatelné malým páčkovým přepínačem, LFO jednotka disponuje potenciometry pro nastavení typu, průběhu, rychlosti a hloubky modulační vlny, nechybí envelope s parametrem Sens a filtrační jednotka s dvojicí switchů (BPF/OFF/LPF, ENVOFF,LFO), nastavením pracovního frekvenčního pásma a resonancí.

Na čelní straně šasi je kromě vstupu, výstupu a jackového konektoru pro externí expression pedál umístěna také destička s osmi minaturními DIP spínači, sloužícími k volbě parametrů ovládaných pedálem v reálném čase (EXP - +/-, Level, Freq, Rate Depth, ENV - +/-, Rate, Depth).

Díky kompatibilitě s externím ovladačem je samozřejmě možné používat FOOZ také jako wah pedál s nadstandardními zvukovými možnostmi band-pass filtrace. Vypnutí/zapnutí celého efektu obstarává levý nášlapný footswitch Bypass a pravým tlačítkem nastavujeme tap tempo (rychlost LFO). Syntezátor lze napájet adapterem s rozmezím 9 až 18 V.

Analogový fuzz/synth Seymour Duncan FOOZ nabízí využití s kytarou, basou, klávesami a dalšími nástroji, jejichž fundament tak můžete obohatit o rozsáhlou škálu nových zvuků, které si díky analogovému obvodu zachovávají muzikální charakter s hřejivými výškami a přirozenou dynamickou odezvou. Novinka se na trhu představí zřejmě na rozhraní září a října, americké ceny se mají pohybovat okolo 350 dolarů.

Tagy Seymour Duncan Seymour Duncan FOOZ
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY