Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 15.09.2022 - 00:01

Analogové předzesilovače Two Notes ReVolt Guitar a Bass

Společnost Two Notes Audio Engineering prezentovala na letním veletrhu NAMM dvojici pedálových předzesilovačů ReVolt Guitar / Bass, postavených na analogových obvodech využívajících elektronku ECC83/12AX7 pracující s vysokým napětím 200 V, což přispívá k autentickému dynamickému projevu. Každá tříkanálová verze nabízí emulaci zvuku stejného počtu známých aparátů, integrována je i sekce CabSim (opět analog) a uživatel dostane také licenci na software Torpedo Wall of Sound s deseti vzorky virtuálních boxů, mikrofonů, efektovou sekcí atd.

Ovládání sestává z hlasitosti, gainu a dvoupásmových korekcí čistého kanálu, další dvě zkreslené větve disponují společným třípásmovým ekvalizerem a samostatnými gainy i hlasitostmi. Kytarová varianta přidává potenciometr boostu, zatímco basové provedení nabízí ovladač poměru Dry/Wet, přičemž u ReVolt Guitar lze booster zařadit opětovným sešlápnutím zvoleného kanálu, a u verze Bass je mod Dry/Wet dostupný obdobným způsobem u třetího kanálu. Bypass efektu je řešen současným sešlápnutím levého a prostředního footswitche.

Identická je také konektivita tvořená vstupem, výstupem, sendem / returnem efektové smyčky, minijackovými stereo zdířkami MIDI In/Out+Thru a symetrickým linkovým XLR výstupem s tlačítek pro odpojení uzemnění. Na čelní straně šasi jsou navíc umístěny konektory sluchátek a Aux In, vedle nichž najdeme malé páčkové spínače aktivující simulaci kabinetu a režim čtyřkabelového zapojení.

Základní specifikace jednotlivých kanálů

Two Notes ReVolt Guitar

Kanál 1: American Clean – čistý brilantní sound vintage aparátů Fender

Kanál 2: British Crunch – čitelné dynamické zkreslení ve stylu hlav Marshall Super Lead Plexi

Kanál 3: Modern Lead – moderní high-gain butikových zesilovačů Soldano SLO 100

Analogová simulace boxu Marshall 4 x 12 Slash Signature.

Two Notes ReVolt Bass

Kanál 1: Classic Clean – ikonický objemný a hřejivý zvuk zesilovačů Ampeg SVT '76

Kanál 2: Vintage Dirt – organický charakter starších aparátů Marshall 1992 JMP Super Bass Mark II

Kanál 3: Modern Drive – flexibilní sound s pevnými basy a vyšším zkreslením, využívající koncepci značky Two Notes a možnost modu Dry/Wet

Analogová simulace boxu Ampeg SVT-810E.

Pedálové předzesilovače Two Notes Audio Engineering ReVolt o rozměrech 19.2 x 11.7 x 7.2 cm a hmotnosti 750 g jsou napájeny prostřednictvím adapteru 12V DC / 500 mA, cena byla v případě českého trhu nastavena shodně okolo hranice 10200 Kč, včetně kabelových MIDI redukcí minijack/DIN-5 pin. Obě verze by se měly v celosvětové distribuci objevit na přelomu září a října.

Tagy Two notes Audio Engineering Two Notes ReVolt Guitar Two Notes ReVolt Bass

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY