Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 26.09.2020 - 10:00

Two Notes Torpedo Captor X ve verzích 8 a 16 Ohm

Francouzská společnost Two Notes Audio Engineering představila na zimním veletrhu NAMM osmiohmový model Torpedo Captor X, a nyní k této verzi přidává také variantu Torpedo Captor X 16 Ohm s  dvojnásobnou impedancí. Captor X zahrnuje reaktivní load box, attenuator pro lampové aparáty s výkonem až 100 W, simulaci kabinetů DynIR, enhancer, IR loader a další funkce využitelné jak při koncertní tak i studiové činnosti.

Jednotka DynIR nabízí vzorky 32 kytarových a basových kabinetů (Engl, Mesa, Marshall, Peavey, CAA, Diezel, VHT, Fender, Hartke, Ampeg, Markbass atd.), zvuk virtuálních boxů lze upravovat pomocí mikrofonní sekce s 8 typy mikrofonů (dynamické, kondenzátorové, ribbon) a přes firemní online knihovnu získá uživatel přístup k dalším více než 350 samplům.

Efektová sekce obsahuje noise gate, pětipásmový EQ, enhancer, reverby, ladičku s nastavitelným referenčním tónem (410Hz až 490Hz) a funkci Twin Tracker, která k originální stopě v levém kanálu přidá další track umístěný v pravém kanálu. Nová stopa je nepatrně zpožděná, čímž je ve výsledku dosaženo masivnějšího soundu. Nechybí potenciometr hlasitosti, dozvukový parametr Space, rotační spínač šestice presetů, tlačítko vstupní citlivosti a korekční ovladač Voicing.

Torpedo umožňuje prostřednictvím tabletu, telefonu (Android, iOS) či počítače propojení s firemní aplikací Torpedo Remote, připraveno je 128 presetů, 512 slotů pro vlastní IR vzorky a kromě modů Dual Mono a Stereo je možno pomocí dvou XLR DI výstupů s odepínáním uzemnění použít i routingový režim Dry/Wet pro současný záznam signálu se simulací kabinetu a přímého zvuku zesilovače.

Další konektivita modelu osazeného AD/DA převodníky studiové kvality pracující s rozlišením 24-bit/96 kHz sestává ze vstupu pro nástrojový zesilovač, jackového výstupu externího boxu s úrovňovým spínačem Full/Low, minijacku MIDI In, portu USB 2.0 Micro-B sloužícího pro software Torpedo Remote a sluchátkové zdířky umístěné na předním panelu.

Osmi i šestnáctiohmová varianta flexibilního load boxu Two Notes Torpedo Captor X disponujícího robustním šasi o rozměrech 128 x 175 x 64 mm a hmotnosti 1.3 kg je na českém trhu dostupná za cenu pohybující se pod hranicí 14500 Kč včetně USB kabelu a 12V DC adapteru.

Tagy Two notes Audio Engineering Two Notes Torpedo Captor X
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY