Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.08.2019 - 00:01

AMT Pangaea CP16A-6F22: IR impulsy do každé krabičky

Digitální technologie využívající IR impulsy se zvukovým otiskem reálného signálového řetězce kytary zažívají v poslední době nebývalý rozmach. Jedním z průkopníků v této oblasti je také firma AMT Electronics z ruského Omsku, která má v nabídce několik modelů IR emulatorů řady Pangaea. Nyní výrobce přichází na trh s modulární verzí Pangaea CP16A-6F22 o velikosti standardní 9V baterie, což novinku předurčuje pro použití v pedálových krabičkách.

Instalace modulu osazeného portem micro USB-B vyžaduje trochu praxe s pájkou, protože plošný spoj s vývody pro napájení (9-12/18 V), vstupy, výstupy, diodu a presetové terminály, není vybaven konektory. Nicméně propojení s obvody oblíbeného preampu, distortionu či jiného efektu by měl zvládnout téměř každý trochu zručnější elektro-kutil. Detailní návod na zapojení najdete zde.

Pangaea CP16A-6F22 nabízí celkem 16 IR impulsů rozdělených do čtyř bank přepínatelných pomocí malých DIP switchů umístěných na desce modulu, presety lze volit také pomocí externího encoderu a díky firemní aplikaci Pangaea CP (Windows i Mac) je možné impulsy editovat nebo nahrávat další vzorky.

K úpravě slouží následující parametry: ER – Early Reflections(ROOM), EQ – pětipásmový parametrický equalizer, LPF – low-pass filtr, HPF – high-pass filtr, PS – presence nastavující míru vyšších středů, VL – hlasitost, IR – impulsy kytarového kabinetu, PA – režimy koncových zesilovačů, PR – typy preampů, CM – kompresor a GT – noise gate.

Modulární IR emulator AMT Pangaea CP16A-6F22 o rozměrech 26x16x48 mm a hmotnosti 16 g má průměrný proudový odběr 95 až 110 mA (12/9V), čemuž by měla samozřejmě odpovídat i rezerva adapteru napájejícího hostitelský efekt. Oficiální cena modulu byla nastavena na 81 eur. Přiložená videa demonstrují možnosti příbuzného modelu AMT Pangaea CP-100, využívajícího identického systému konvoluce.

Tagy AMT AMT Pangaea CP16A-6F22
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY