Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 01.02.2020 - 00:01

IR emulator boxů AMT Pangaea VirginCab VC16

Ruská značka AMT Electronics se kromě výroby efektů, preampů a zesilovačů věnuje také vývoji simulací využívajících technologii IR impulsů. Tento produktový segment zastupuje edice Pangaea, která nyní dostala nový přírůstek v podobě pedálového modelu Pangaea VirginCab VC16, disponujícího řadou praktických funkcí a nadstandardní konektivitou.

Do paměti lze uložit až 16 kabinetových IR vzorků (WAV 24 bit/48 kHz) rozdělených do 4 bank po 4 presetech a volitelných pomocí posuvných spínačů v sekcích A a B, mezi nimiž lze přepínat nášlapným footswitchem, takže uživatel má okamžitý přístup ke dvoum vybraným předvolbám.

Po propojení s počítačem je možno nejen uploadovat nové impulsy, ale také nastavovat integrovaný předzesilovač, kompresor, noise gate, pětipásmový parametrický ekvalizer, low-pass/high-pass filtraci, early reflection a vybírat z celkem 9 režimů simulací koncového zesilovače s mody PP 6L6, PP EL34, SE 6L6, SE EL34, AMT TC-3 (Tube Cake), California (Mesa Dual Rectifier), British M (Marshall JCM 800), British L (Laney LC50-112 II) a Default s lineární frekvenční odezvou.

Attenuator vstupního obvodu je měnitelný v 6 krocích, ke dvojici stereo výstupů je přiřazen přepínač symetrického mikrofonního a klasického linkového modu, vedle micro-USB portu najdeme minijackovvou zdířku Ctrl In/Out pro externí ovládání, nechybí konektor sluchátek a vstup Aux In.

AMT Pangaea VirginCab VC16 s bytelným kovovým šasi o rozměrech 47 x 55 x 95 mm a praktickými očky pro přišroubování do pedalboardu je napájen adapterem 12 V DC 100 mA. Cena se pohybuje okolo hranice 100 eur. Výrobce upozorňuje, že v případě kombinace s elektronkovým aparátem musí být jeho koncový stupeň zapojen do kabinetu nebo loadboxu.

Tagy AMT AMT Pangaea VirginCab VC16
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY