Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.10.2020 - 08:00

Amps In The Zone: starší modifikovaný Marshall Steva Vaie

Třetí díl YouTube série Amps In The Zone věnoval kytarista Pete Thorn vintage Marshallu Super Lead, upravenému legendárním technikem Josem Arrendondoem pro Steva Vaie, který tento aparát využíval především ve druhé polovině osmdesátých let, kdy byl společně s basistou Billym Sheehanem a bubeníkem Greggem Bissonettem členem kapely DLR zpěváka Davida Lee Rotha, jenž se těmito špičkovými hráči obklopil po jeho odchodu z Van Halen.

Arrendondo zvýšil gain Vaiova klasického Super Leadu instalací nové vstupní sekce lampového gain-stage okruhu s přiřazeným potenciometrem Level, přidal hlasitostní ovladač MVC (Master Volume Control) s push/pull potenciometrem zařazujícím master před nebo za korekční sekci, k dispozici je paralelní režim vstupního obvodu, využít lze clippingové diody apod.

Záznam přináší zvukové ukázky v podání Petea Thorna, který použil humbuckerové i singlové kytary a zesilovač zapojil do zkoseného boxu Marshall 4x12 s reproduktory Celestion Blackback. Nechybí detailní popis Marshallu s komentářem erudovaného návrháře Davida Friedmana a také online rozhovor se Stevem Vaiem.

Tagy Steve Vai Marshall Super Lead
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY