Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 01.12.2018 - 00:01

Ambisonický rekordér Zoom H3-VR

Ambisonické mikrofony s 360° panoramatickým záběrem snímání představují vítané pomocníky při tvorbě virtuální reality (videa, filmy, počítačové hry apod.), jejíž vizuální složce jsou schopny dodat audio stopy s odpovídajícím prostorovým řešením. Identické možnosti posílené o další funkce nabízí kompaktní systém Zoom H3-VR, kombinující mikrofon s rekordérem vybaveným dekódovací jednotkou, kalibrací, možností streamingu atd.

Čtveřice mikrofonů s kondenzátorovými kapslemi s rozsahem gainu +18 až +48 dB a max. SPL cca 120 dB je napojena na nahrávací okruh, jenž je schopen pracovat s čtyřkanálovým formátem Ambisonic (A/B, WAV, podpora BWF/iXML) v rozlišení 16-bit/41.4kHz až 24-bit/96kHz a umožňuje i využití standardního nebo binaurálního stereo režimu.

S pomocí firemního softwaru Zoom Ambisonics Player převádí zařízení audio záznam nejen z modu Ambisonic A do Ambisonic B, ale také do dnes už klasického 5.1 kanálového surround audia, nabízí využití live streamingu 360° a připojení přes USB port.

Mikrofony mají pohybový senzor fungující v 6 geometrických osách s automatickou stabilizací a nechybí kalibrace pro VR scény. Korpus ve tvaru kónické nádoby, na jejímž dně je umístěn úchyt pro stojan, disponuje monochromatickým displejem, sluchátkovým + linkovým výstupem a řadou ovladačů pro rekording, funkci clock (0.5 ppm), low cut filtr, limiter, hlasitost, vstupní gain atd.

Pro uložení dat lze použít karty microSD/microSDHC/microSDXC (Class 4 a vyšší) s kapacitou až 512 GB a integrovaná zvuková karta 2xin/2xout je napojena na port micro-USB 2.0, jenž slouží i k napájení. Systém má samozřejmě také zdířku pro AC adapter a šachtu pro dvojici 1.5 V AA baterií s výdrží od cca 11.5 (alkalické/Ni-MH 1 900 mAh) do 24 hodin (lithiové) provozu.

Mobilní ambisonický rekordér Zoom H3-VR o rozměrech 76 × 78 × 123 mm a hmotností pouhých 120 g bude dodáván společně s montážní konzolí, pěnovým windscreenem a bateriemi. Cena setu se má pohybovat okolo 350 dolarů.

Tagy Zoom Zoom H3-VR
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY