Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Alex Lifeson a jeho nová kapela Envy of None vydali debutový singl Liar

Po odchodu bubeníka a textaře Neila Pearta (1952 – 2020) nepřicházejí z tábora kapely Rush žádné zprávy o případné reinkarnaci tohoto legendárního kanadského tria. Chybějící muzikantskou realizaci se kytarista Alex Lifeson rozhodl naplnit prostřednictvím nového uskupení Envy of None, které kromě Lifesona tvoří basista Andy Curran (Coney Hatch), zpěvačka Maiah Wynne a producent Alfio Annibalini.

Envy of None oznámili přípravu svého prvního eponymního alba, jež by mělo vyjít 8. dubna u labelu Kscope a bude obsahovat celkem 11 tracků. Debutový singl s názvem Liar je již na světě – industriální beaty, hybná basová linka okořeněná fuzzem a atmosférické kytary v něm vytvářejí sound, který má blíže k temnějšímu rocku ve stylu Depeche Mode, A Perfect Circle či Nine Inch Nails, než k žánrům, v nichž se tito muzikanti doposud pohybovali.

„Maiah se stala mou múzou,“ vysvětluje Alex Lifeson. „Ve skladbách jako Liar a Look Inside dokázala svým smyslem pro melodii přinést úplně nové éterické struktury. Poté, co jsem slyšel její vokály v Never Said I Love You, jsem se cítil opravdu nadšený. Nikdy jsem neměl takovou inspiraci při práci s jiným hudebníkem. Když říkám, že je výjimečná, je to proto, že je opravdu zatraceně výjimečná!“

Tagy Alex Lifeson Envy of None

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY