Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 25.04.2017 - 00:01

Akustické kombo Hartke ACR5

Firma Hartke je sice vyhlášená především svými basovými aparáty a boxy s patentovanými reproduktory HyDrive, ale výrobce nabízí také kytarové zesilovače, ke kterým patří i kompaktní kombo Hartke ACR5 s výkonem 50 wattů a dvojicí samostatných kanálů určených pro ozvučení akustické kytary a zpěvu.

Hlavní panel zapuštěný do horní desky uzavřeného kabinetu potaženého hnědou koženkou je osazen ovladači pro kytarový a mikrofonní/line kanál s kombinovaným XLR/jack konektorem, sestávajícími z oddělených aktivních třípásmových korekcí se zdvihem +- 10dB, hlasitostí a potenciometrů digitálního chorusu a reverbu ve studiové kvalitě. Pro odstranění nežádoucí zpětné vazby je zde tlačítko Notch s knoflíkem Sweep pro nastavení kritické frekvence v rozmezí 50 Hz až 720 Hz.

Kytarový kanál disponuje i spínačem Contour měnícím průběh středových pásem, což mnozí hráči uvítají také v případě zapojení elektrické kytary nebo basy. Hlasitost koncového stupně volíme potenciometrem Master a nechybí malý displej chromatické ladičky s tlačítkem, které po aktivaci tuneru automaticky odpojí signál od výstupu. Funkce mute je aktivována také po připojení sluchátek, jejichž vstup je umístěn nad Masterem.

Zadní strana komba o výkonu 50W (SPL 106dB) vybaveného 6.5 palcovým wooferem a palcovou hornou je kromě síťového konektoru a hlavního spínače vyhrazena pro jackový vstup externího footwsitche přepínajícího reverb a chorus, 1/4" a 1/8" konektory Line In pro připojení sekvenceru, CD, MP3 atd. a také symetrický XLR výstup sloužící k propojení s mixážním pultem, nahrávacím zařízením apod.

Hartke ACR5 s rozměry 250 x 420 x 306 mm a hmotností pouhých 11.3 kg je optimální volbou pro koncertní hraní nebo zkoušky a výkon je dostatečný i na ozvučení menších akcí bez klasického PA systému. Kombo si v současné době můžete vyzkoušet také v českých obchodech, kde se jeho cena pohybuje okolo 7 200 Kč.

Tagy hartke Hartke ACR5
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY