Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.10.2017 - 00:01

Aktivní pětka Cort GB75JH

Asijský Cort uvádí na trh další pětistrunnou verzi baskytary řady GB7 kombinující tradiční design s moderními prvky a kvalitními komponenty. Model Cort GB75JH představuje díky přepínatelnému aktivnímu obvodu a nově koncipovaným snímačům (HB+SC) flexibilní nástroj, který se v dané cenové kategorii může pochlubit nadstandardním zvukem použitelným ve všech hudebních žánrech.

Ke korpusu z bahenního jasanu je pomocí čtveřice šroubů zapuštěných do ergonomicky řešeného spoje připevněn krk z tvrdého kanadského javoru a stejný materiál byl použit i pro hmatník s radiusem 305 mm a 21 pražci. Menzura byla vypočtena na 35 palců a nultý pražec má šířku 47.5 mm.

Struny jsou uchyceny v masivní kobylce Omega Bridge a přes trámcový srážeč míří do luxusních odlehčených strojků Hipshot Ultralite, jejichž snížená hmotnost minimalizuje snahu nástroje přepadávat na hlavici. Veškeré kovové součásti jsou provedeny v lesklém chromu.

Basa je osazena kobylkovým humbuckerem Tone Bass VTB-H s magnetem Alnico V dodávajícím tónu potřebnou čitelnost a středním single coilem Voiced Tone VTB-ST. Snímače doplněné aktivní elektronikou jsou ovládány společnou hlasitostí s push-pull přepínačem (pasiv/aktiv), balancí a dvoupásmovými korekcemi. Napájení okruhu obstarává 9V baterie uložená v šachtě na zadní straně těla.

Pětistrunný Cort GB75JH je dostupný v elegantní barevné úpravě Transparent Black dávající společně s pickguardem z průhledného akrylátu vyniknout typické jasanové kresbě dřeva. Cena novinky se v českých obchodech pohybuje pod hranicí 15 300 Kč.

Tagy Cort Cort GB75JH
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY