Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Aktivní PA systém HK Audio Polar 12

Ozvučný systém Polar 10, který společnost HK Audio představila začátkem letošního roku, nabídl firemní prémiovou line-array technologii v kompaktním formátu a za dostupnější cenu, což splňuje i novější model Polar 12, kde číslo v názvu značí průměr basového wooferu v palcích. Změna měniče a s tím spojená úprava základního kabinetu má kromě zvukového charakteru vliv i na frekvenční odezvu a max. hodnotu SPL.

Polar 12 sdílí se svým předchůdcem modulární konstrukci s distančním tubusem a tvarově identickým segmentem (10.8 x 82.5 x 9.8 cm) osazeným šesti třípalcovými středovými reproduktory a jedním palcovým HF driverem. Jednotlivé díly sloupu s prostorovým pokrytím 120 x 30 stupňů lze samozřejmě velmi jednoduše oddělit od podstavce pro pohodlnou přepravu a nenáročné skladování.

Spodní kabinet o rozměrech 36.6 x 67.5 x 54.1 cm a hmotnosti 22.1 kg, jenž je vyroben z březové překližky a ABS, ukrývá kromě basového wooferu a koncového Class-D zesilovače poskytujícím výkon 2000 W také modul Bluetooth 5.0 pro bezdrátový audio streaming a čtyřkanálový mixer.

Ten disponuje dvojicí kombinovaných XLR/TRS větví s přepínači mic/line, jedním jackovým nástrojovým vstupem a AUX kanálem se dvěma RCA konektory a Bluetooth kompatibilitou. Nechybí XLR výstup, potenciometr Sub ovlivňující nejnižší pásma a multifunkční ovladač Master napojený na 24-bitový DSP procesor umožňující využít pět uživatelských presetů.

Aktivní PA systém HK Audio Polar 12 s frekvenční odezvou v rozmezí 35 Hz – 20 kHz a maximální hodnotou SPL 127 dB je na evropském trhu dostupný za cenu se pohybující se okolo hranice 800 eur. Součástí dodávky jsou i polstrované převozní obaly.

Tagy HK Audio HK Audio Polar 12

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY