Přejít k hlavnímu obsahu
Aiko v Jazz Docku na narozeninách Frontmana. | Foto: Dušan Krejdl
Aiko v Jazz Docku na narozeninách Frontmana. | Foto: Dušan Krejdl
redakce -

Aiko v singlu Lucky Streak vzkazuje, jak důležité je si správně přát

Jen tři dny poté, co Aiko skvěle zazpívala s kumštím Duem Modřanka v Jazz Docku na našich narozeninách, vydala podařený klip ke svému novému singlu Lucky Streak. Východiskem pro tento optimistický song byl songwriting camp v Los Angeles, kde se Aiko setkala s hudebníkem a producentem Josephem Davidem Verschaetsem alias Verskotzim. Videoklip k písničce natočil Michael Nováček.

Současná doba je často spjatá s duchovnem, ezoterikou, návratem k čarodějnictví a rituálům. Tato témata jsou s písní Lucky Streak spjatá, především tedy rituál správně vysloveného přání. „Myslím si, že mám ve věcech často štěstí. Samozřejmě se vše střídá – období, kdy se mi daří s obdobím, kdy mám pocit, že mi končí svět a vše intenzivně prožívám. Většinu času jsem ale optimistická a věřím, že vše dobře dopadne. Když se podívám kolem sebe, mám pocit, že se spoustě lidem plní jejich přání. Refrén a text jsem tedy postavila na myšlence ‚Buď opatrný, co si přeješ, protože se ti to může splnit!‘,“ komentuje Aiko.

Na singlu zpěvačka a autorka spolupracovala s hudebníkem a producentem Josephem Davidem Verschaetsem alias Verskotzim, s nímž se potkala v Los Angeles kvůli songwriting campu. „Chtěla jsem, aby skladba probouzela pocit hravosti, byla taneční, ale zároveň nesla message. Vše si právě sedlo ve slunném Los Angeles, kde počasí vybízí k relaxu, ale stále panuje americké workoholické tempo. S Verskotzim jsme si okamžitě sedli a hned se mu podařilo uchopit náladu songu, kterou jsem chtěla předat. Lucky Streak jsme postavili na výrazném přímočarém kopáku a doplnili rockovou kytarou,“ říká Aiko.

Dějový videoklip z dílny Michaela Nováčka, který točil například pro kapelu Slza nebo zpěvačku Pam Rabbit, dokresluje téma magie a zve na čarovnou zahradní párty. A stejně jako každý videoklip Aiko je postavený na precizním vizuálu a designu.

Aiko | Foto: Teki Shine Aiko | Foto: Teki Shine Aiko | Foto: Teki Shine
Tagy Aiko

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY