Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

50 riffů AC/DC v necelých 14 minutách

Hard rockoví titáni AC/DC patří s cca 200 miliony prodaných nosičů k celosvětově nejúspěšnějším interpretům hudební historie. Této výjimečné pozice dosáhla australské kapela díky chytlavým, přímočaře koncipovaným skladbám postaveným na exaltovaném vokálu a skvělé souhře dvou kytar podporovaných nekompromisně valivou rytmikou.

Více než čtyřicetiletou tvorbu AC/DC mapuje prostřednictvím 50 riffů složených z kytarových partů Malcolma a Anguse Younga přiložené video nahrané italským muzikantem Andreou Boccarussem.

Ukázky sice nejsou řazeny chronologicky, ale záznam obsahuje riffy drtivé většiny známých songů počínaje Hells Bells ze slavného alba Back in Black z roku 1980, přes Highway To Hell ze stejnojmenné desky, která byla posledním studiovým počinem bývalého zpěváka Bona Scotta, Rock 'n Roll Train z CD Black Ice (2008), hitovky High Voltage, Thunderstruck, The Razors Edge, Who Made Who, TNT, až po Whole Lotta Rosie (1977) nebo závěrečnou For Those About To Rock (We Salute You) vydanou v roce 1981.

Tagy AC/DC

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY