Přejít k hlavnímu obsahu
Esperanza Spalding
Esperanza Spalding
JTK -

5 baskytarových koček, do nichž se zamilujete

Minulý týden jsme tu měli kytaristky, k závěru měsíce trochu „přitvrdíme“. Že je basa nástroj jen pro chlapy? Nenechte se zmást.

Existuje spousta holek, které tenhle nástroj ovládly naprosto skvěle a vybrali jsme 5 z nich, které skvěle hrají a ještě u toho setsakramentsky dobře vypadají.

Že šarm v muzice nehraje klíčovou roli? Možná po zhlédnutí následujících příkladů změníte názor. Zejména mezi námi baskytaristy, koho z nás tyto výkony nevyhodí ze sedla?

1. Divinity Roxx

Dát si jeden „gig“ s Divinity Roxx musí být snad snem každého hudebníka. Tahle holka skvěle vypadá, výborně hraje a má… drajv, co říkáte? Na pódiu uvidíte Divinity třeba s Beyonce. A v nejlepším ji spatříte právě v tomhle videu. Slapovat a rapovat najednou – kdo z vás to má? Nenapadne vás přesně v těchto momentech, že byste svou zkušebnu měli navštěvovat víc?


2. Karin Axelsson

Pokračujeme pěkně zostra. Karin Axelsson ze švédských Sonic Syndicate. Tu do naší první baskytarové ligy rozhodně musíme zahrnout. Basu umí brousit pořádně.


3. Rhonda Smith

Kanaďanka Rhonda Smith má už nějaký ten koncert za sebou, ale pořád má neskutečný šmrnc, o tom není pochyb. Na basu hraje od dvanácti let a svým jazzovým feelingem zaujala například Prince, v jehož kapele hrála.


4. Melissa Auf der Maur

Basačka Smashing Pumpkins samozřejmě nesmí chybět. Oproti funkově elegantní Divinity uvidíte u Melissy spíše punkovou přímočarost. A ta je také sexy, nemyslíte?


5. Esperanza Spalding

Vítězka čtyř cen Grammy a jazzová baskytaristka Esperanza Spalding pochází z Ameriky. Krom baskytary hraje také na kontrabas. V její krvi koluje černošská, indiánská i hispánská krev, což z ní krom exotické krásky dělá i skvělou hudebnici.


Napadá vás nějaká basačka, která by v podobném seznamu neměla chybět? Rádi objevíme někoho dalšího :). Podělte se s námi na facebooku.

Divinity Roxx Karin Axelsson Melissa Auf der Maur
Tagy humor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY