Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 19.06.2022 - 08:00

304 Guitar „Noteboard“: hi-tech model s ocelovým hmatníkem

V horizontu několika týdnů by měla kanadská společnost 304 Guitars začít nabízet nástroj s označením 304 Guitar „Noteboard“. Tento superstrat se od konvenčně řešených modelů odlišuje unikátně koncipovaným hmatníkem vyrobeným z jednoho kusu kvalitní nerezové oceli. Pevnou součástí tohoto segmentu je i 24 jumbo pražců a ořech, což při opracování kovového masivu vyžaduje mimořádnou přesnost. Výrobce uvádí, že kytara poskytuje díky ocelovému hmatníku s vyfrézovanými pražci detailní intonaci, dlouhý sustain a úprava ve vysokém lesku umožňuje velmi pohodlné ohýbání tónu.

Speciální je také kobylka 304 Precision Set s tubusovými šachtami strun, sloužícími zároveň jako kameny, ale objednat je možno i hardtail kobylku Hipshot. Ostatní prvky se pohybují v mezích standardu, tedy průchozí mahagonový krk, korpus ze stejného materiálu a menzura o délce 25 nebo 25.5 palců. Ladění zajišťují uzamykatelné strojky Gotoh, v základu je k dispozici dvojice humbuckerů Seymour Duncan Parallel Axis, třípolohový switch, společná hlasitost a tónová clona opatřená push/pull rozepínáním cívek. Cena modelu v černém, bílém, červeném, modrém či zlatém laku se pohybuje okolo 2600 eur.

Tagy 304 Guitar „Noteboard“ 304 Guitars

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY