Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

3 Series Screamer: modifikovaná klasika v podání JHS Pedals

K desítce efektů značky JHS Pedals, zařazených do „bílé“ kolekce 3 Series, zahrnující cenově přístupné, jednoduše ovladatelné modely v nadstandardní kvalitě, přibyl jedenáctý pedál, který dostal označení Screamer, takže není pochyb o tom, jaký slavný drive se stal prvotní předlohou tohoto zkreslovače. To potvrzuje i majitel značky, šéfkonstruktér Josh Scott, který nový přírůstek představil jako další verzi oblíbeného JHS Tube Screameru, využívajícího základní koncepci klasického Tube Screameru Ibanez TS-9, ale s úpravou „Strong Mod“.

Díky Scottově modifikaci poskytuje Screamer 3 Series oproti japonskému originálu univerzálnější ovládání parametrů Drive a Tone, příjemnější frekvenční odezvu a masivnější transparentnější projekci, což znamená lepší využitelnost ve funkci boosteru, sloužícího pro nakopnutí vstupní sekce elektronkových zesilovačů.

Kromě zmíněných potenciometrů doplněných hlasitostí disponuje krabička dvoupolohovým páčkovým přepínačem +/- aktivujícím režim „Strong Mod“, takže volit lze mezi mody se symetrickým a asymetrickým clippingem, potažmo mezi zvuky ve stylu drivů Ibanez TS-808 / TS-9 a upraveným JHS okruhem.

Overdrive JHS 3 Series Screamer o rozměrech 11.2 x 6 x 3.1 cm a průměrným proudovým odběrem 12 mA, který výrobce označuje jako jeden ze zvukově nejvyváženějších Tube Screamerů na trhu, napájí 9 V adapter s konvenčním barelovým konektorem, použity byly kvalitní součástky a produkce probíhá v americkém Kansas City.

Tagy JHS Pedals JHS 3 Series Screamer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY