Přejít k hlavnímu obsahu
ahmed - Ne, 15.03.2015 - 00:01

Archive: inspirujte se energií a dokonalou produkcí

Dva klíčové koncerty předjaří, brněnská a pražská zastávka dokonalých tripařů Archive, se přiblížily. V úterý 17. na Flédě a ve středu 18. března v Lucerna Music Baru se na vlastní kůži můžete přesvědčit, co je to trip-hopový progres a dotažená produkce. Nové album Restriction tyto Londýňany udrželo na špičce.

Součástí vystoupení bude i filmový projekt Axiom, který byl vybrán na filmový festival Sundance v dubnu 2014 a v živém provedení zazněl na vyprodaném londýnském koncertě v Roundhouse a na jazzovém festivalu v Montreux. Nové album Archive produkoval dlouholetý spolupracovník skupiny Jerome Devoise a vyšlo už 12. ledna. Protože ho náš kolega JTK nezařadil do svých lednových tipů, nezbývá mně, než ho doplnit.

"Naším cílem bylo natočit album s dvanácti jednotlivými a samostatnými skladbami, které všechny přicházejí z jednoho místa, ale jsou zároveň hudebně rozmanité a jedinečné.Jedna z věcí, které na Archive miluji, je to, jak se dokážeme měnit a vyvíjet s každou novou deskou a jak bereme naše fanoušky na tuhle cestu. Restriction je další část téhle cesty a já se už nemohu dočkat, až se o ni podělím s lidmi, kteří jsou pro nás nejdůležitější," řekl o nové desce spoluzakladatel Archive Darius Keeler.

Teď v pátek na Electronic Beats jsem si užil krásné koncerty Warpaint a Von Spar. Smetou tento zážitek hned týden poté Archive? "Chtěli jsme udělat desku, kde by byla každá skladba stejně silná. Myslím, že se nám to podařilo," prohlásil ještě před datem vydání Keeler. S tím teda rozhodně souhlasím. A mimochodem, brněnská zastávka bude obohacena o světelnou performance, kterou výhradně pro tuto příležitost připravil Prototyp.

Tagy Archive

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

ahmed
Fanouškovské alter ego šéfredaktora. Zářezy najdete také na Radiu 1, festivalu…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY