Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nová série Fender Player dorazila na český trh

Pravdivost informací, jež se před časem objevily na některých muzikantských webech, potvrzuje Fender novou řadou nástrojů nesoucí označení Player, která v katalogu firmy nahradí původní sérii Standard. Edice, čítající celkem 21 modelů el. kytar a baskytar, je vyráběna v mexické továrně značky, což znamená, že novinky budou dostupné i méně majetným hráčům.

Společným jmenovatelem této produktové řady jsou javorové krky kombinované s olšovými korpusy, hmatníky o radiusu 9.5 palce vyrobené z javoru nebo odrudy pau ferro, která v těchto případech nahrazuje palisandr, chráněný enviromentální smlouvou CITES, modifikované kobylky, pražce medium jumbo nebo nově navržené Alnico snímače.

Mezi inovovanými modely kytar se objeví Stratocastery se singly i humbuckery, Telecastery (opět s různými kombinacemi snímačů), Jaguar, Jazzmaster a basy Precision, Jazz Bass a Jaguar. Některé nástroje budou dostupné i v levoruké verzi a nabídka klasických barev se rozšiřuje o speciální odstíny Sage Green, Polar White, Tidepool, Buttercream a Sonic Red.

Novou sérii Fender Player budou tvořit následující modely:
Stratocastery – SSS, HSS, HSH, Plus Top, HSS Plus Top a Floyd Rose, Telecastery – SS, HH, Jaguar – HS, Jazzmaster – HH, Precision Bass, Jaguar Bass – singly JB+P-split a trojice Jazz Bassů – standard, bezpražec a pětistrunná varianta JB V.

Singlové verze kytar s javorovými hmatníky nesou na českém trhu většinou cenovku cca 15 500 Kč a za varianty osazené hmatníky z pau ferro si zákazník připlatí pouhých 200 Kč. Stratocastery a Telecastery s konfiguracemi HSS, HSH, HH začínají na 16 500 Kč, ceny čtyřstrunných verzí baskytar se pohybují v rozmezí 19 000 až 21 000 Kč, Straty s mechanikou Floyd Rose stejně jako Plus Top modely startují na cca 19 600 Kč a končí na 24 000 Kč a pětistrunné Jazz Bassy lze pořídít za částku přibližně 23 000 Kč.

Tagy Fender Fender Player

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY