Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

20 stylů známých kytaristů v podání Guthrieho Govana

V závěru roku 2005 zveřejnil britský magazín Guitar Techniques výsledky ankety, ve které čtenáři volili nejlepší hráče v jednotlivých technických disciplínách. Všechny první příčky obsadila notoricky známá jména, což u daného typu anket není nic neobvyklého. Příjemným překvapením byl ale bonus v podobě záznamu natočeného kytaristou Guthriem Govanem, jenž byl v té době členem kapely Asia a zároveň připravoval své debutové sólové album Erotic Cakes.

Govan speciálně pro dané číslo magazínu složil a nahrál originální track, kde využil styly typické pro vítěze celkem 20 kategorií. Díky jeho mimořádnému talentu a flexibilitě si na pětiminutovém videu doplněném tabulaturami můžete poslechnout pasáže, které jasně mapují přístup, techniku a charakteristické postupy Erica Johnsona, BB Kinga, Marka Knopflera, Eddieho Van Halena, Paula Gilberta, Toma Morella, Steva Vaie, Jeffa Becka, Johna Scofielda a dalších špičkových hráčů.

Tagy Guthrie Govan

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY