Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 02.08.2020 - 08:00

20 let modelingu: Line 6 HX Stomp vs. klasický POD 2.0

Před dvaceti lety uvedla firma Line 6 na trh druhou generaci modelingového procesoru POD 2.0, nástupce originální verze 1.0 z roku 1998, která představovala revoluční počin v oblasti digitální emulace kytarového zvuku. Oproti předchůdci disponovala „dvojka“ vylepšenou architekturou, dvojnásobným počtem (32) virtuálních aparátů a v neposlední řadě také technologií A.I.R. (Acoustically Integrated Recording) s pokročilejší simulací snímání kabinetů. Od té doby ale ušel modeling značný kus cesty, což se samozřejmě otisklo nejen v možnostech, ale i v šířce nabídky různých simulátorů.

Dvě desetiletí znamenají pro digitální průmysl obrovský technologický posun a zařízení založená na tomto principu velmi rychle technicky i morálně zastarávají. Nicméně z pozice zvukových vlastností se mezi fosilním modelem a horkou novinkou nemusí ze subjektivního pohledu, který je z velké části podmíněn osobním vkusem, vždy jednat o propastný rozdíl.

Přehledné posouzení, jak si v daném ranku vede klasická „červená fazole“ ve srovnání s o dvacet let mladším nástupcem v podobě kompaktní verze Line 6 HX Stomp, zastupující firemní vlajkovou flotilu Helix, přináší video natočené YouTube kanálem Guitar Bonedo.  Na druhém přiloženém záznamu přibližuje vlastnosti starého PODu 2.0 švédský brusič hmatníků a oblíbený YouTuber Ola Englund.

Tagy Line 6 Line 6 HX Stomp Line 6 POD 2.0
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY