Přejít k hlavnímu obsahu
mbx - Pá, 12.12.2014 - 09:00

10 životních rad Lemmyho Kilmistera

Lemmy Kilmister z Motörhead je legenda. Jediný pravý rocker žijící na této planetě. A jeden z mála lidí, který dokáže vypít každý den flašku Jacka Danielse, vykouřit krabičku cigaret a pořád stát na pódiu i v osmašedesáti. Jak toho dosáhl? Zkuste se inspirovat jeho životní moudrostí v následujících deseti radách i s citacemi mistra Lemmyho.

1) Vezměte zase do ruky knížku

Málokdo by to řekl, ale hodně rockerů a metalistů jsou hloubavé charaktery, včetně Lemmyho. "Lidé už nečtou. Je to smutná skutečnost. Čtení je totiž jedna z mála činností, která zapojí vaši představivost. Když koukáte na film, tak už je to vize někoho jiného, není to tak?"

2) Mluvte tak, jak vám zobák narostl

Lidé evidentně nesnáší pravdu, ale já ji miluju. Miluju jí, protože tolik lidí vytáčí. Když totiž posté vyvrátíte jejich blbé argumenty, tak možná jednou, jeden z nich řekne: Oh! Počkat – to je špatně. Žiju pro tenhle okamžik. A občas se i zadaří, to vás ujišťuji."

3) Udělejte si pořádek v přátelích i nepřátelích

"Zatím v celém mém životě jsem potkal pouze dva druhy lidí: ty, kteří mě brali, a ty, kteří mě nesnášeli. Naučte se mezi nimi rozlišovat, protože je snadné občas je zaměnit."

4) Buďte tolerantní, duchovní a vzdělaní

Cože? Tohle nemohl říct Lemmy! Ale ano. Zde je jeho názor na současný svět: "Zdá se, že náš velebený nový svět se stává méně a méně tolerantní, duchovní a vzdělaný, než tomu bylo za mých mladých let."

5) Poslouchejte radši Beatles než Rolling Stones

"... Beatles byli taky drsňáci. Brian Epstein (jejich manažer) z nich udělal hodné hošíky, ale to byl pravý opak jejich skutečné podstaty. Byli přeci z Liverpoolu, který je jako Hamburg nebo Norfolk ve Virginii – tvrdé přístavní město se všemi těmi námořníky kolem, kteří z vás vymlátí duši už jenom při podezření, že jste se na ně náhodou podívali. Ringo je zase z Dingle, který je jak zas#&@j Bronx. The Rolling Stones byli maminčini mazánci – všichni byli univerzitní studenti z londýnských předměstí. Užili si svá těžká léta v Londýně, ale byla to jejich volba, aby získali auru rebelství. Měl jsem Stones rád, ale Beatles nesahali ani po kotníky – ani humorem, ani originalitou, ani písničkami, ani prezentací. Jediné, co měli, byl Mick Jagger tančící kolem. Na druhou stranu, Stones udělali některé skvělé desky, ale na pódiu stáli vždy za hovno, kdežto Beatles excelovali."

6) Život přeje outsiderům

"Narozen k prohře, žij jako vítěz."

7) Ničeho v životě nelitujte

"Nemám žádné výčitky. Výčitky jsou nesmyslné. Je na ně totiž vždy pozdě. Už jste to udělal, že jo? Už jste žil svůj život. Nemá žádný smysl si přát, aby to bylo jinak."

8) Domov je vždy s vámi

"Domov je tady (Lemmy ukazuje na spánek). To, kde žijete, je pouze geografická preference."

9) Užívejte si života

"Celá tahle generace jsou samé fňukny, víte? Vypadá to, že si nikdo neužívá sám sebe. Jenom se navzájem kritizují za to, když se má někdo dobře a užívá si to."

10) Nebojte se umřít

"Smrt je nevyhnutelná, že? Tohle si uvědomíte o to víc, když se dostanete do mého věku. Já ale nemám strach. Jsem na ni připravený. Když odejdu, tak odejdu při něčem, co dělám nejlíp. Když bych zítra zemřel, nebudu si stěžovat. Užil jsem si."

Tagy humor Lemmy Killmister

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

mbx
Marek Bero
Autor série knih Baskytarová posilovna & Bass Gym 101, baskytarista, lektor, audio-vizuální manažer, hudební PR & manipulátor spodních frekvencí ve Velké Británii & Evropě. baskytarovaposilovna.cz
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY