Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 18.01.2017 - 08:00

Zvukovka Focusrite Scarlett OctoPre Dynamic

Firma Focusrite, kterou v roce 1985 založil britský elektroinženýr a průkopník v oblasti audio recordingu Rupert Neve, představila nadupanou profesionální kartu Scarlett OctoPre teprve před nedávnem a už přichází s další verzí Scarlett OctoPre Dynamic. Je vybavená špičkovým kompresorem a 24-bitovými DA převodníky s dynamikou až 109 dB.

Model Dynamic disponuje osmi kanály s kombinovanými (XLR/TRS) mic/line vstupy s předzesilovači druhé generace, kanály 1 a 2 s vysokou impedancí o hodnotě 1 MOhm a gainem až 50 dB lze využít k přímému nahrávání el. kytary, karta podporuje vzorkovací frekvence 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4 a 192 kHz a frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí 20 Hz až 20 kHz.

Čelní panel rackového šasi je osazen ovladači osmi analogových VCA kompresorů (pro každý kanál zvlášť), které jsou kromě potenciometrů Compress, ovlivňujících threshold i gain efektu, vybaveny i plynule nastavitelnou funkcí More pro zvýšení kompresního poměru. V obou modech je attack nastaven na 1.2 ms a release time činí 28 ms.

Vedle displeje s indikačními diodami informujícími o vybuzení jednotlivých vstupů najdeme tlačítka Sync s režimy Internal, ADAT a World Clock, Sample Rate pro volbu samplovacích frekvencí, přepínače impedancí kanálů 1/2, spínače aktivující phantomové napájení (sekce 1-4 a 5-8) a tlačítko modu ADAT>Line.

Zadní strana je vyhrazena osmi kombinovaným vstupům, stejnému počtu symetrických jackových (TRS) analogových výstupů, dvojici BNC konektorů World Clock In/Out a čtyřem optickým TOSLINK konektorům pro digitální systém ADAT. Focusrite Scarlett OctoPre Dynamic se má v Evropě představit koncem ledna za cenu cca 660 Euro a součástí balení jsou i softwarové balíčky Softube Time/Tone a plug-iny Focusrite Red 2 a Red 3.

Tagy Focusrite Focusrite Scarlett 2i2 Focusrite Scarlett OctoPre Dynamic
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY