Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 17.04.2018 - 00:01

Zvukové USB karty Focusrite Clarett

Nabídka zvukových karet řady Clarett z produkce britské společnosti Focusrite, které byly dosud dostupné pouze ve verzích s rozhraním Thunderbolt, se nyní rozšiřuje o trojici modelů Clarett 2Pre, 4Pre a 8Pre vybavených portem USB 2.0. Podle slov výrobce předčí novinky svým výkonem a užitnou hodnotou i karty s dvojnásobnou cenou.

Edice Clarett USB disponuje kvalitními mikrofonními předzesilovači s nízkým šumem a volitelným režimem Air evokujícím zvukový charakter špičkových preampů Focusrite ISA. Všechny modely jsou osazeny pokročilými převodníky A-D/D-A (24-bit/192 kHz) a dynamické rozpětí je dáno hodnotou 118 dB.

Nejmenší zástupce Clarett 2Pre USB (10xin / 4xout) je vybaven dvojicí kombinovaných XLR-jack vstupů a sluchátkovým výstupem, verze 4Pre USB (18xin / 8xout) nabízí čtyři vstupy a připojení dvojice sluchátek s nezávislými hlasitostmi a racková varianta 8Pre USB (18xin / 20xout) s přehledným displejem. umožňuje využití 8 předzesilovacích vstupů.

U modelů 2Pre a 4Pre s napájením pomocí 12V adapteru najdeme kromě USB portu zdířky MIDI In/Out plus optický vstup ADAT a varianta 8Pre přidává optický In a Out, výstup World Clock a vstup+výstup S/PDIF. Karty Clarett se mohou pochlubit velmi nízkou latencí, takže v tomto ohledu by neměly vznikat problémy ani při přímém nahrávání stopy s navěšeným plug-inem.

Trojice nových USB karet podporuje platformy Mac (OSX 10.11 a vyšší) i Windows (W7 a vyšší) a balení obsahuje kromě kabelů USB a USB-C také balík se softwarem XLN Audio Addictive Keys, Focusrite – Control, Red Plug-in Suite, Plug-in Collective, známý Ableton Live Lite, knihovnu Loopmasters a paket plug-inů Softube Time and Tone. Oficiální ceny pro americkou část trhu se mají pohybovat v následujících relacích: 2Pre – 400 dolarů, 4Pre – 600 dolarů a 8Pre – 800 dolarů.

Tagy Focusrite Focusrite Clarett

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY