Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvukové karty Universal Audio Apollo Solo a Solo USB

Společnost Universal Audio uvádí na trh dvojici nových zvukových karet řady Solo, které by měly patřit k nejdostupnějším modelům z produkce této renomované značky. Rozhraní, konstrukčně vycházející z populární série Arrow, budou nabízena jak v provedení Solo s připojením Thunderbolt 3 (Mac i PC), tak i ve variantě Solo USB s portem typu USB-C 3, určené výhradně pro uživatele systémů Windows.

Desktopové karty 2x4 jsou vybaveny kvalitními mikrofonními předzesilovači Unison navázanými na kombinované XLR/TRS mic/line vstupy, vedle nichž najdeme dva výstupní jackové konektory. Napájení verze Solo je řešeno přes Thunderbolt, zatímco USB provedení lze napájet i pomocí 12V DC adapteru, k jehož zdířce je přiřazen kloubový síťový vypínač.

Kromě zmíněné konektivity je do přední strany šasi usazen vysokoimpedanční vstup pro nahrávání kytary a sluchátkový výstup. Tradičně řešený hlavní panel nabízí masivní ovladač hlasitosti opatřený diodovými prstenci, barevný displej s meteringem obou kanálů plus monitoringových větví, a osm tlačítek s funkcemi Pad, phantomovým napájením +48 V, filtrací apod.

Zařízení využívá převodníky pracující s rozlišením 24-bit/192 kHz k dispozici jsou emulace mikrofonních předzesilovačů a kytarových aparátů značek Neve, API, Manley, Marshall, Fender atd. Samozřejmostí je UAD processing s téměř nulovou latencí, majitelé produktů Apple mohou využít DAW platformu Luna, k dispozici je řada plug-inů se studiovými kompresory, reverby, ekvalizery a dalšími efekty sdruženými do paketu Realtime Analog Classics.

Oficiální ceny kompaktních zvukových karet Universal Audio Apollo Solo a Solo USB byly na českém trhu nastaveny okolo hranice 13000 Kč, což vzhledem ke kvalitnímu provedení a doprovodnému softwaru těchto modelů není přehnaná částka.

Tagy Universal Audio Universal Audio Apollo Solo Universal Audio Apollo Solo USB

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY