Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 26.11.2016 - 08:00

Zpět do osmdesátek s kytarami Suhr 80's Shred Modern

Osmdesátá léta byla z pozice rockového muzikanta trochu bizarní dobou, které vládla image v podobě dlouhých odbarvených vlasů s divokou ondulací, make-upu, očních linek a upnutých elastických legín mnohdy doplněných vysokými kovbojskými botami nejrozličnějšího provedení. Byla to také zlatá éra tzv. "guitar heroes", kteří posunovali hranice technické úrovně hry na další level a ve svých ekvilibristických sólech nezřídka předváděli, kolik bleskurychle zahraných not lze vměstnat do několika taktů.

Trendu osmdesátek odpovídal i design nástrojů ve výrazných neonových barvách nebo s extravagantní grafikou a tento styl se nyní rozhodla využít u nové edice 80's Shred Modern i firma Suhr, americký výrobce špičkových kytar, zesilovačů a efektů. Jak zní modely superstratů s označením Neon Drip a Tiger Stripe v rukou mistrů svého řemesla se můžete přesvědčit na záznamu společného sóla v podání respektovaného kytaristy Pete Thorna (Chris Cornell, Melissa Etheridge, Mylene Farmer atd.) a dlouholetého člena kapely Billyho Idola Steve Stevense.

Tagy Suhr
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY