Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 18.10.2019 - 00:01

Zoom A1 Four a A1X Four: multiefekty pro akustické strunné a dechové nástroje

Zoom představil před časem kytarové multiefekty G1/G1X Four a nyní se japonský výrobce rozhodl, že nadešel čas zpřístupnit možnosti finančně dostupné „čtyřkové“ řady také hráčům na akustické nástroje. Modely A1 Four a A1X Four nabídnou modeling, looper, bicí automat a efekty optimalizované pro kontrabas, akustickou kytaru, housle, saxofon, trumpetu nebo foukací harmoniku.

Vstupní obvod je uzpůsoben jak pro zapojení nástroje osazeného snímačem, tak pro připojení dynamického nebo kondenzátorového mikrofonu, k čemuž slouží přiložený adapter MAA-1 s XLR vstupem, phantomovým napájením 48V a potenciometrem citlivosti (+3 až +30 dB).

Obě verze disponují presety s modelingem akustických kytar vytvořených pomocí IR impulsů, simulací mikrofonů, efektovou sekcí (80/90 efektů – A1/A1X), looperem s kapacitou 30 sekund, rytmickým automatem s 68 patterny, chromatickou ladičkou s několika mody, filtrací odstraňující zpětnou vazbu atd.

Banka pojme 50 uživatelských presetů, z nichž každý může obsahovat až 5 efektů, nabídku dalších zvuků rozšiřuje editační aplikace Zoom Guitar Lab, pro přepínání nastavených presetů a efektů je možno volit mezi režimy Memory a Stomp a v případě modelu A1X Four lze použít integrovaný expression/wah pedál.

A1 Four i A1X Four jsou osazeny 24-bit/44.1 kHz AD/DA převodníky, processing je 32-bitový a konektivita sestává z jackového vstupu a stereo výstupu, na nějž je napojen také sluchátkový zesilovač (2x17 mW), portu micro-USB, minijackové zdířky Aux In a konektoru 9V adapteru. Napájení může obstarávat také USB nebo čtveřice AA baterií.

Menší verze multiefektu Zoom A1 Four o rozměrech 156 × 130 × 42 mm se na českém trhu objeví v průběhu prosince za cenu pohybující se okolo 3 000 Kč, varianta A1 X Four (156 × 216 × 52 mm) s expression pedálem vyjde na cca 5 300 Kč a u obou modelů najdete v balení také zmíněný mikrofonní adapter MAA-1 a šest tužkových baterií.

Tagy Zoom Zoom A1 Four Zoom A1X Four
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY