Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Značka Shin-Ei končí, mrkněte na její slavné modely

Shin-Ei, společnost vyrábějící efektové pedály, která stojí za legendárními modely jako Uni-Vibe nebo zkreslení FY-6 Super Fuzz, oznámila, že ukončuje výrobu. Původně japonská značka byla obnovena v roce 2016 a v texaském Austinu vyráběla celou řadu replik vintage efektů i jejich moderních interpretací.

Na instagramovém profilu firmy její majitel Bob Feldman napsal: „Dostali jsme se do věku, kdy chceme trávit více času hraním na kytaru než stavěním pedálů pro naše přátele. Bohužel už nebudeme vyrábět žádné další produkty. Některé kousky z nabídky jsou ještě k prodeji prostřednictvím naší dealerské sítě nebo přímo na našich webových stránkách.“

Feldman také poznamenal, že jedním z posledních pedálů, které firma vyrobila, byl speciální zakázkový Vibe-Bro, navržený pro Joea Bonamassu. Ten na příspěvek reagoval slovy: „Člověče, jsem tak poctěn, že jste pro mě vyrobili tenhle pedál. V létě ho budu mít ve výbavě. Je mi líto, že už nic nevyrábíš. Jsi velkým pilířem kytarové komunity. Přeji ti hodně úspěchů v tvých nových dobrodružstvích, Bobe.“

Bonamassův model Vibe-Bro představuje moderní reimaginaci modulačního efektu Uni-Vibe, který není přesnou kopií originálu, ale pro stavbu bylo použito mnoho identických komponent. Výsledkem je muzikální organický zvuk, jenž věrně reprodukuje původní sound starých a dnes už téměř nedostupných Uni-Vibů. Některé modely z produkce už neexistující značky demonstrují přiložená videa.

Tagy Shin-Ei

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY