Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 09.02.2015 - 08:00

Zmenšování je v módě: Jim Dunlop Crybaby Mini Wah

Asi se shodneme na tom, že jeden z efektů, který zabírá na kytarovém pedalboardu nejvíce prostoru, je kromě volume a expression pedálů a různých multiprocesorů také kvákadlo. Nebo to platilo alespoň do letošního lednového veletrhu v kalifornském Anaheimu, kde firma Jim Dunlop představila nový typ wahu s označením CBM-95 Cry Baby Mini Wah.

Novinka má oproti klasickým wah pedálům téměř poloviční rozměry a tudíž by se dalo říct, že se vlastně jedná o baby Cry Baby. Ovšem miniaturizace šasi nijak neovlivnila mechanickou odolnost efektu ani jeho zvukové kvality. Obvod využívá legendární cívky Fasel, krabička je vyrobena z identického masivního výlisku jako u větších typů wahů Dunlop, gumové nožičky nahradil praktičtější plát pryže nalepený na spodním dílu efektu a nechybí možnost nastavení odporu pedálu.

Vítaným bonusem je malý přepínač umístěný u tištěného spoje, kterým volíme mezi trojicí modů - Low pro jemnější a basovější průběh vlny, Vintage evokuje zvuk originálního Cry Baby ze sedmdesátých let a režim GCB95 nabízí modernější a výraznější sound.

Kvákadlo je zapojeno v režimu true bypass, takže se nemusíte obávat změny signálu při vypnutém efektu. Wah je napájen baterií nebo adapterem 9V DC, proudový odběr je skutečně minimální (cca 0.9 mA), což znamená, že i na levnější typ baterie by měl Mini Wah fungovat nadstandardně dlouhou dobu.

Pokud se ohlížíte po dobrém kvákadle, které navíc nezabere mnoho drahocenného prostoru v pedalboardu, tak zkuste malý a variabilní Jim Dunlop CBM-95 Cry Baby Mini Wah. Cena novinky pro americký trh se pohybuje na hranici 100 dolarů.

Tagy Cry Baby
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY