Přejít k hlavnímu obsahu
JTK - Čt, 21.04.2016 - 00:01

Zlíbaná kytara jde do dražby: jediný kus na světě

Tolik polibků na jednu kytaru? To snad neměl ani Slash! Ale můžete ji mít vy. Nejzlíbanější kytara na planetě jde totiž do dražby. A nebyly to ledajaké polibky. Mezi desítkami žen, které na nástroj otiskly své rty, je i Lucie Bílá, Ewa Farna, Aneta Langerová a další.

Green Doors je nezisková organizace, která otevírá dveře do pracovního života lidem zotavujícím se z duševního onemocnění a právě na jejich aktivity poputuje vydražená částka za kytaru.

Dražba proběhne v sobotu 30. dubna u Café Na půl cesty v rámci pálení čarodějnic. V parku Na Pankráci budou odpoledne připravené workshopy pro děti, v podvečer a večer pak proběhne hudební program včetně samotné dražby (cca ve 20:30). Během celého dne Green Doors a spřízněné neziskové organizace budou prezentovat vlastní aktivity i originální upomínkové kousky k zakoupení ze svých dílen.Letos je na programu opět zařazená dražba. Dražit se bude unikátní kytara doslova posetá desítkami polibků něžných dívek, které tím vyjádřily podporu neziskové organizaci Green Doors. Do akce se také zapojila řada známých zpěvaček jako Lucie Bílá, Ewa Farna, Aneta Langerová, Klára Vytisková, patronka Green Doors Iva Pazderková, Blanka Šrůmová (Tichá dohoda) a Marie Kieslowski. Vyvolávací cena nástroje je 10 000 Kč.

Projekt Zlíbaná kytara vznikl ve spolupráci s prodejcem hudebních nástrojů Kytary.cz, který nástroj do dražby věnoval. Každý otisk polibku rtěnky na kytaře byl zalakován a zakonzervován tak, aby na hudebním nástroji držel už na věky. Nyní je kytara připravená k dražbě ve prospěch Green Doors.

Tagy charita

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY