Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zkreslovače Vs Audio PANDΩRA a Joyo Dark Flame

Do kolekce R Series přidala značka Joyo Audio další efekt, kterým je tentokrát distortion R-17 Dark Flame, disponující pořádnou dávkou gainu a funkcemi umožňujícími použití tohoto pedálu jak se singlovými tak i humbuckerovými kytarami, a to napříč hudebními styly, počínaje klasickým rockem přes heavy metal až po djent, kde hrají prim podladěné nebo sedmi či osmistrunné kytary. Zároveň s pedálem čínské firmy se na trh dostává také novinka řeckého butikového výrobce Vs Audio, jenž představil moderně pojatý fuzz PANDΩRA inspirovaný ikonickým modelem Arbiter Fuzz Face.

Dark Flame s moderním high-gainovým agresivním soundem je osazen potenciometry hlasitosti, gainu a menšími ovladači třípásmového ekvalizéru. Najdeme tu i třípolohovým páčkový přepínač volící mezi voicingovými mody Dark, Normal, Bright, což může usnadnit výběr toho správného rejstříku pro beglajty, těžkotonážní riffy i sóla.

Krabička v červeném laku, opatřená pro danou edici typickými pásky vypínatelných LED diod kopírujícímí čelní a zadní hrany šasi o rozměrech 109 x 67 x 48 mm a hmotnosti cca 250 g, je napájena standardním devítivoltovým adapterem, footswitch je zapojen v režimu true bypass. Oficiální evropská cena modelu Joyo R-17 Dark Flame se pohybuje okolo hranice 65 eur.

Vs Audio PANDΩRA disponuje vstupním bufferem eliminujícím impedanční problémy klasických germaniových fuzzů, takže efekt je možno bez ztráty charakteru signálu propojit s libovolnými efekty. Flexibilitu navyšuje duální konstrukce sestávající z hlavního zkreslovacího obvodu a sekce Boost, která je aktivovatelná pravým footswitchem More s tichým chodem.

Analogový fuzz, poskytující zvukovou škálu počínaje decentním overdrivem s detailně vykreslenými konturami a konče hutným soundem s dlouhým sustainem, je postaven na ručně vybíraném a testovaném germaniovém NOS  tranzistoru TUNGSRAM AC125. Ovládání tvoří potenciometry Volume, Fuzz a aktivní korekce basů a výšek se zdvihem až +20 dB. Cena tohoto butikového modelu atakuje částku 190 eur.

Tagy Vs Audio Joyo Audio Vs Audio PANDΩRA Joyo Dark Flame

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY