Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Sedm typů overdrivů v kombinaci se Stratocasterem

Pro hráče, kteří dávají přednost Stratocasteru a kultivovanějšímu tónu s menší porcí gainu, připravil YouTube kanál intheblues test celkem sedmi overdrivů, posunujících tradiční sound stratovských single coilů na další úroveň. Do testu byly zařazeny pedály Crazy Tube Circuits Stardust, dvoukanálový VS Audio Royal Flush, Buffalo FX Carrera Overdrive, Chellee Ponyboy, Danelectro Pride of Texas, Tsakalis Audioworks Riff Raff MK II a klasický „Screamer“ OD808 Overdrive z produkce japonské firmy Maxon.

Efektový řetězec napájel distributor Caline Power CP-08. Záznam krkového a kobylkového snímače standardního mexického Fenderu Stratocaster byl pořízen přes čistý kanál celolampového komba Marshall DSL 40 (přepnuto na 20 W mod) osazeného místo původního repra Celestion V-Type reproduktorem Eminence Texas Heat. Party, hrané trsátkovou i prstovou technikou, byly snímány klasickým dynamickým mikrofonem.

Tagy Fender Crazy Tube Circuits Maxon Vs Audio Buffalo FX Chellee Tsakalis AudioWorks Danelectro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY