Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 08.11.2019 - 00:01

Zesilovač BluGuitar Amp1 v high-gainové verzi Iridium

Po originální verzi kytarového podlahového zesilovače Amp1, následované v loňském roce modifikovaným provedením Mercury, přichází německá značka BluGuitar s další variantou tohoto hybridního aparátu, který nese označení Amp1 Iridium Edition. Nový model tentokrát cílí na hráče vyžadující moderní zvuk s vyšší porcí gainu a agresivním charakterem zkreslení.

Majitel značky, kytarista a konstruktér Thomas Blug, který v minulosti spolupracoval také s firmou Hughes & Kettner, u novinky zachoval osvědčenou konstrukci se čtyřkanálovým preampem a stowattovým koncovým stupněm osazeným miniaturní elektronkou Nanotube, dodávající výslednému zvuku headroom, dynamiku a kompresi typickou pro klasické celolampové aparáty.

Předzesilovač disponuje kanály Clean s pevným a nosným tónem zasahujícím až do lehkého crunche, Vintage produkujícím sound blízký starším Marshallům Super Lead, Classic s kultivovaným a průrazným projevem vyznačujícím se posílenými středy a větví Modern, nabízející kromě masivního gainu i přehlednou projekci s pevnými basy potřebnými pro razantní jasně konturované riffy a jejich prosazení v mixu kapely.

Hlavní panel je osazen potenciometrem hlasitosti čistého kanálu, zbývající zkreslené větve disponují ovladači Gain a Master, ekvalizaci obstarávají společné třípásmové korekce, nechybí reverb plus master a na levém boku jsou umístěny malé potenciometry pro funkci boost a doladění hlasitostí nebo frekvencí u kanálů Clean, Classic, Modern.

Nechybí přepínač volící mezi sériovým nebo paralelním režimem efektové smyčky, noise gate s mody Soft, Off, Metal a konektivita sestává ze vstupu, dvojice kabinetových výstupů (impedance 8/16 Ohm), sendu/returny ef. smyčky, kompenzovanému nahrávacímu výstupu a jackovému konektoru pro připojení externího firemního kontroleru Remote1.

Po dokoupení adapteru MIDI/jack lze použít i jiný MIDI přepínač a ovládat jím kanály a funkce Boost, Reverb, Master Volume, Gain/Clean Volume a PowerSoak. Programovatelný podlahový zesilovač BluGuitar Amp1 Iridium Edition je možno napájet z různých sítí (100 – 240 V) a bude dostupný v černém provedení. Evropská cena byla nastavena okolo hranice 750 eur.

Tagy BluGuitar BluGuitar Amp1 Iridium
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY