Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zdevastovaný Gibson LP Jr.: raritní model z historicky první série

Poté, co kytarista a youtuber Matthew Scott dorazil z Oklahomy do kansaské Wichity, aby si prohlédl inzerovaný Gibson Les Paul Junior, čekal na něj nástroj ve stavu evokujícím trosku právě vytaženou z popelnice. „Nejhorší stav, jaký jsem kdy viděl,“ okomentoval Scott tento exemplář, jehož lak na těle, krku i hlavici byl odřený až na dřevo, téměř nečitelné bylo i logo, ladicí strojky zcela podlehly rzi, na místě původního nultého pražce se nacházela hliníková fólie, částečně ulomeným potenciometrům chyběly krytky a originální lepený spoj korpusu a krku dostal v průběhu času „speciální úpravu“ v podobě necitlivě instalované čtveřice kotvících vrutů.

I přesto se Scott rozhodl poničeného Juniora koupit a nebyl to špatný obchod, protože při pozdější detailní kontrole zjistil, že se jedná o ceněnou verzi z roku 1954, tedy z doby kdy Gibson tento typ nástroje uvedl poprvé na trh. Kytara dočasně dostala funkční hardware, ale vzhledem k celkovému stavu, prasklinám a více než centimetrovému dohmatu strun byla nutná generální oprava, což potvrzují přiložená videa.

Tagy Gibson Gibson Les Paul Jr.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY