Přejít k hlavnímu obsahu
Jeden z listopadových workshopů Vinyla academy vede Prokop Holoubek. Fotka pochází z panelu Dělání hudby v roce 2022: živobytí, nebo živoření? Společně s Prokopem v něm zasedly Bára Zmeková a Kateřina Nováková. | Foto: Jan Nožička
Jeden z workshopů Vinyla academy vede Prokop Holoubek. Fotka je z panelu Dělání hudby v roce 2022: živobytí, nebo živoření? Společně s Prokopem v něm na Festiwallu zasedly Bára Zmeková a Kateřina Nováková. | Foto: Jan Nožička
Zdeněk Neusar -

Zdarma za tipy a triky: hudební PR, booking, management i publicistika

Možnost přihlásit se na říjnový workshop Produkce & natáčení alba je pryč, ve studiu Golden Hive u Michala „Amáka“ Štastného je už plno. Stále ale máte možnost v rámci partnerské Vinyla academy zdarma vyrazit 12. listopadu do plzeňského prostoru DEPO2015 na workshop věnovaný bookingu, managementu a PR, který připravujeme v tandemu s Prokopem Holoubkem a 26. listopadu do pražské Pracovny na Žižkově na workshop Kulturní publicistika napříč obory, jenž povede trojice zkušených autorů Karel Veselý, Eva Klíčová a Naomi Purkrábek.

Nedaří se vám prosadit a novináři se o vás nezajímají, přestože jste přesvědčení o tom, že vaší muzice nic nechybí? Pojďte se na workshopu Tipy a triky, jak na hudební PR společně s námi zamyslet nad tím, jestli něco neděláte špatně. Na workshopu si vysvětlíme, jakým způsobem efektivně promovat vaši hudbu a koncerty. Dozvíte se, co od vás hudební publicisté očekávají a jakým způsobem připravit a realizovat úspěšnou PR kampaň. Inspirujeme vás konkrétními příklady z praxe – společně nahlédneme do kuchyně Midi Lidí, Katarzie, Zrní nebo Ventolina.

Máte skvělou kapelu, ale nevíte, jak začít s bookingem? Proč je lepší se nezacyklit v kruhu „máme letos 22 koncertů v Praze a 1 v Brně“? Jak může booking pomoct v růstu umělce, ale proč vás samotný booking nespasí? Jak zaujmout promotéry a jak s nimi vyjednávat? V kterém momentu je lepší předat booking agentovi a je to vždy nutné? Co je a co není agendou booking agenta? Jak sehnat koncerty v zahraničí? Více vám na svém workshopu Booking a management řekne Prokop Holoubek, člen skupiny Midi Lidi, spoluzakladatel brněnského klubu Fléda a zakladatel bookingové agentury Bumbum Satori, která zastupuje desítky českých i zahraničních umělců.

Tři výrazné osobnosti z oborů hudba (Karel Veselý), výtvarné umění (Naomi Purkrábek) a literatura (Eva Klíčová) na svém workshopu Kulturní publicistika přinesou svůj pohled, jak v dnešní době reflektovat uměleckou a autorskou práci. Tento pohled se může hodit i vám, muzikantům.

Všechny workshopy jsou zdarma, mají však omezenou kapacitu. Přihlášky posílejte na e-mail tomas@vinyla.cz.

Naladit na vzdělávání se můžete loňskou panelovkou, kterou jsme pod názvem Dělání hudby v roce 2022: živobytí, nebo živoření připravili s Jakubem Novým a našimi hosty byli kromě Prokopa Holoubka také Kateřina Nováková (Championship Music) a Bára Zmeková. Je v dnešní době možné uživit se hudbou se i bez velkého labelu a donátorů za zády? Přemýšlíte kreativně o merchandisingu a bookujete koncerty tak, aby to dávalo smysl? Podívejte se na záznam panelu pro hudebníky, kteří se v digitální distribuci už trochu orientují, pravidelně koncertují a mají základní zkušenosti i v oblasti PR, a přesto jim ještě něco schází k tomu, aby se hudbou mohli začít opravdu živit. Panelovku je možné si poslechnout i jako podcast.

Závěrem ještě dodám, že v roce 2024 chystáme ve spolupráci se Svazem autorů a interpretů pod hlavičkou Frontman live další vzdělávací akce. Věnovat se chceme novým trendům při skládání hudby, vychytávkám, které nestojí skoro nic, ale zato radikálně změní zvuk, hrátkám s pedálovými efekty nebo modernímu promu v online světě.

Tagy Vinyla Frontman live Prokop Holoubek Karel Veselý

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY