Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Yamaha MG10XUF a MG12XUK: analogové mixpulty se zvukovou kartou

Do modelové řady mixpultů Yamaha MG Series třetí generace přibyla dvojice analogových modelů s označením MG10XUF a MG12XUK, které jsou kromě klasického ovládání a digitální efektové jednotky, využívající algoritmy převzaté ze známých firemních procesorů SPX, vybaveny také zvukovou kartou.

Desetivstupý MG10XUF osazený tahovými fadery i verze MG12XUK s dvanácti vstupy a rotačními ovladači hlasitostí jsou osazeny kvalitními mikrofonními předzesilovači Class A D-PRE (invertované obvody Darlington s dvojicí tranzistorů) a integrované zvukové USB karty využívají převodníky pracující s rozlišením 24-bit/192 kHz.

Efektová sekce SPX nabízí celkem 24 režimů s dozvuky (hall, room, plate, gate, stage, drum amb, early ref, reverse, 2xdelay, vocal echo), modulacemi (phaser, flanger 2xchorus, symphonic, tremolo), filtry (wah, radio voice), distortionem a pitch shifterem. Rychlý přístup k programům, jejichž čísla jsou zobrazena na displeji, umožňuje rotační encoder a jednotlivé mody lze editovat knoflíkem Parameter.

Mikrofonní kanály s kombinovanými XLR/jack konektory je možno frekvenčně upravovat třípásmovými korekcemi (100 Hz, 2.5 kHz, 10 kHz) se zdvihem +- 15 dB, ostatní vstupy mají dvoupásmové ekvalizery basů a výšek, HPF filtrace je postavena na frekvenci 80 Hz, nechybí phantomové napájení, jednoduché, ale účinné kompresory, funkce Pad, přehledné diodové metery informující o případném přebuzení atd.

Kompaktní, všestranné mixpulty Yamaha MG10XUF a MG12XUK s intuitivním ovládáním a bytelnou konstrukcí jsou v současné době dostupné i v českých obchodech, kde se jejich ceny pohybují okolo necelých 7 000 Kč za verzi MG10XUF a cca 8 200 Kč v případě modelu MG12XUK.

Tagy mixpult Yamaha Yamaha MG10XUF Yamaha MG12XUK

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY