Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 11.11.2017 - 00:01

Yamaha Genos: další generace digitálního workstationu

Yamaha konečně uvede na trh dlouho očekávaný digitální workstation Genos, který je v tomto segmentu nástrojů novou vlajkovou lodí značky. Výrobce si na novince dal opravdu záležet a výsledkem je komplexní a ve všech ohledech nadstandardně vybavená stanice využívající špičkovou technologii s inovovanými enginy a nabízející obrovskou škálu zvuků, funkcí a efektů.

Pokročilý způsob generování zvuku pomocí firemního modelingu AEM (Articulation Element Modeling), přepracovaná rytmická jednotka Revo Drum/SFX s realistickým podáním bicích, voice technologie SA2 (Super Articulation 2), DSP VCM procesor, 32-bitový převodník nebo stereo sampling AWM, jsou jen částí inovací, které tento systém přináší.

Nechybí sofistikovaný Style Engine automaticky vytvářející doprovody, 16 stopý sekvencer, recording, syntezátorová sekce, integrovaný vokální harmonizér napojený na mikrofonní vstup a rozsáhlá efektová jednotka se studiovými reverby, modulacemi, dozvuky, ekvalizací, noise gatem, vocoderem, kompresorem atd.

Workstation je osazen skvělou FSX klaviaturou s 76 klávesami, 9 fadery, 6 encodery, joystickem, dvojicí displejů (hlavní dotykový TFT - 9 palců s HD rozlišením, menší sub OLED pro přímou kontrolu), 7 přiřaditelnými tlačítky, Multi Pady pro audio samply nebo MIDI sekvence a dalšími ovladači pro rychlou a intuitivní editaci.

Paměť nabízí 1710 zvuků, 216 arpegií, 550 stylů s možností rozšíření, úložiště o velikosti 58 GB lze navíc zvětšit pomocí externích USB flash pamětí, na čelním panelu jsou kromě mikrofonního XLR/jack vstupu s phantomovým napájením umístěny zdířky subwooferu, Aux In, MIDI A In/Out, MIDI B In/Out, 2 x USB, Digital Out, vstupy pro footswitche a sekce Line Out (Sub a Main).

Yamaha Genos o rozměrech 1234 x 138 x 456 mm a hmotností 13 kg je profesionální keyboard, arranger a workstation systém s mimořádnou flexibilitou, špičkovým zvukem a širokými možnostmi ovládání, které posunují koncertní, skladatelskou i studiovou práci opět na vyšší úroveň. Novinka by se měla v Evropě představit zřejmě v první polovině listopadu, cena v českých obchodech se má pohybovat okolo hranice 120 000 Kč.

Tagy Yamaha Yamaha Genos workstation

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY