Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Workstation Korg Kross 2 ve verzi 88MB

Nabídka druhé generace pracovních stanic Korg řady Kross se rozrostla o nadstandardní verzi s označením Kross 2-88MB. Kromě speciální pogumované povrchové úpravy v decentním odstínu Super Matte Black dostala novinka další porci zvuků a celkový počet dostupných presetů tak dalece přesáhl tisícovku položek.

Přibylo 128 nových PCM (Pulse Code Modulation) nástrojů zahrnujících rejstříky elektrických a akustických pian ve špičkové kvalitě, EDM synthy a vzorky bicích s 27 rytmickými patterny. Nabídka presetů je skutečně široká, takže v kombinaci se samplingem a multitrackovým sekvencerem získá uživatel všestranný workstation za poměrně vstřícnou cenu.

Systém pracuje na firemní platformě EDS-i (Enhanced Definition Synthesis), klaviatura NH4 disponuje 88 vyváženými klávesami s autentickou odezvou, nahrávací jednotka zvládne až 3 hodiny kontinuálního záznamu, nechybí dva polyfonní arpeggiatory, rychle přístupná funkce Layer/Split, rozsáhlá efektová jednotka (Insert, Master1/2) a do paměti lze uložit 128 vlastních presetů.

Korg Kross 2-88MB o rozměrech 1 448 x 383 x 136 mm a hmotnosti 12.3 kg lze kromě 9V adapteru napájet také šesti tužkovými AA bateriemi s průměrnou výdrží 6 hodin nepřetržitého provozu. Novinka by se měla na trhu objevit v průběhu října, cena byla nastavena na cca 1 180 dolarů.

Tagy korg Korg Kross 2-88MB

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY