Přejít k hlavnímu obsahu
Kurtizány z 25. Avenue
Kurtizány z 25. Avenue
Ladislav Novák - Út, 13.08.2013 - 00:01

Woodstock jako cesta?

Hudebních festivalů vzniklo za poslední roky tolik, že je jich pomalu jako dní v kalendáři, ani si člověk nestačí vybírat. Na druhou stranu hodně z nich právě z důvodu termínové přeplněnosti a posluchačské přesycenosti taky končí. Šanci mají ty, které jdou svéráznou cestou. Třeba jako Woodstock, respektive malý letní festiválek Oleško Woodstock, jehož VI. ročník proběhne už 17. srpna jen 15 kilometrů jižně od Prahy.

Velké festivaly si většinou své věrné fanoušky najdou, ať už masivním PR, osvědčenými hudebními taháky anebo mají dlouholetou historii a každý tak nějak očekává, čím novým letos překvapí. Tím těžší je to dnes ale pro ty malé, menší a nejmenší – jednak najít vhodný termín, kdy jim nějaký z takových obrů nepřetáhne "zákazníky" k sobě, jednak i sehnat a zaplatit kapely, které jsou ještě zajímavé ale nemají přemrštěné požadavky. Prakticky všechny tyto akcičky organizují místní nadšenci, kteří z toho nemají nic kromě uznání kamarádů, poplácání po zádech a nějaké to pozvání na panáka.

Jedním z takových festivalů je i Oleško Woodstock. Vzniknul z hecu kamarádů a přes spoustu provozních problémů funguje dodnes. Právě díky střízlivosti organizátorů (aspoň do vlastního zahájení) si drží svou posluchačskou obec a pravidelně rok co rok nabídne něco zajímavého z tuzemské scény. Většinou je pak výsledný program složený aspoň z jedné kapely, která je v kurzu, následována nějakým zástupcem sice již vyčpělejšího proudu, který však stále hraje "ty hity, na které si zatrsá i babička", a co je podstatné, zbytek tvoří kapely, které možná nejsou provařené éterem, o to zajímavější je pak ale poslechnout si, jací dobří a přitom nedocenění muzikanti obývají tu naši malou českou kotlinku.

Za 5 let, kdy se festival konal, zaznělo na jeho pódiu přes 50 kapel, z těch známějších Blue Effect, Krucipüsk, Kamil Střihavka a Martin Pošta s kapelami, Vítkovo kvarteto nebo Matahari. Letos, na již VI. ročníku, se návštěvníci můžou těšit na Xindla X, YoYo Band, Kurtizány z 25. Avenue anebo punkovou klasiku Visací zámek.

Pokud vás program letošního Woodstocku zaujal a nemáte v sobotu 17. 8. do čeho píchnout, připravili organizátoři festivalu spolu se společností Kytary.cz soutěž o celkem 20 volných vstupenek, stačí jen odpovědět na pár všetečných otázek a mít štěstí při losování. Ostatně Kytary.cz partnerem letošního ročníku nejsou náhodou. I když to není jediný důvod, kromě desítek a možná stovek akcí pod širým nebem je Woodstock geograficky prostě nejblíž: od sídla, prodejny a skladu v Praze Modřanech je festival vzdálen pouhých 12 kilometrů.

Otázky najdete až do tohoto pátku na bannerech na webu Kytary.cz, lístky budou vydávány po dvou, abyste se nemuseli bát do lesních porostů Březové-Oleška vyrazit sami.

Tagy festival

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY