Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Wolfgang Standard Gold Sparkle: dostupný model z produkce EVH

Většina gearu vyráběného Fenderem pro značku EVH, která dříve částečně fungovala jako Custom Shop navrhující a produkující nástroje a aparáty podle specifikací hvězdného kytaristy Eddieho Van Halena (1955 – 2020), nepatří zrovna k nejlevnějším kouskům. Nicméně s rostoucím konkurenčním tlakem asijských firem změnila před časem i společnost EVH svou finanční politiku a začala nabízet cenově dostupnější modely, zastoupené mimo jiné také kytarami ze série Standard. Právě do tohoto ranku patří nový model EVH Wolfgang Standard Gold Sparkle, jenž byl sice poprvé představen už v lednu letošního roku, ale masovější výroba a následná celosvětová distribuce se rozběhla až téměř po sedmi měsících.

Wolfgang Standard Gold Sparkle disponuje lípovým tělem k němuž je přes ergonomicky tvarovaný spoj připevněn čtyřmi vruty krk z jednoho kusu javoru ošetřeného tepelnou úpravou, která ze dřeva vytěsní vlhkost, takže materiál je poté stabilnější a mechanicky odolnější. Přesto nenechali u EVH nic náhodě a krk s oblíbeným Van Halenovým profilem opatřili také grafitovou výztuhou.

Hmatník, postavený ze stejně upraveného javoru s proměnlivým radiusem 12 až 16 palců, má pečlivě zakulacené hrany a nese 22 jumbo pražců. Hardware s černým povrchem sestává z uzamykatelného jednozvratného vibrata Floyd Rose Special, zámků nultého pražce širokého 41.3 mm, firemních ladicích strojků a hrazdového srážeče strun.

Model s klasickou menzurou 25.5 palců (648 mm) využívá dvojici pasivních humbuckerů EVH Wolfgang uchycených přímo do masivu těla. Ovládání sestává z třípolohového páčkového přepínače, společné tónové clony a potenciometru hlasitosti s lehčím chodem a okruhem „Treble Bleed“, zamezujícím úbytku vyšších pásem při nižších úrovních tohoto ovladače.

EVH Wolfgang Standard Gold Sparkle se s oficiální cenovkou necelých 700 dolarů řadí mezi nejlevnější nástroje firmy, což mimo jiné téměř s určitostí značí, že mateřská kalifornská centrála pověřila výrobou těchto nástrojů některou ze svých asijských či mexických poboček. Kytara je dodávána společně se servisními klíči, samostatně lze dokoupit stylové pevné pouzdro nebo gig bag.

Tagy EVH EVH Wolfgang Standard Gold Sparkle

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY