Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Where Do I Begin?: Slashova pocta producentu Robertu Evansovi

V říjnu loňského roku zemřel filmový producent Robert Evans, jenž stál u zrodu známých snímků Rosemary's Baby, Love Story, The Godfather nebo Chinatown. Evans byl také blízkým přítelem kytaristy Slashe, který se na jeho počest rozhodl vydat instrumentální verzi skladby Where Do I Begin?, doprovázející zmíněný film Love Story z roku 1970.

Dlouholeté přátelství Slashe a Evanse se otisklo i v samostatných kytarových sólech na koncertech kapely Guns N 'Roses a dalších Slashových bandů, kde kromě tradiční ekvilibristiky byly ke slyšení pasáže songu Speak Softly, Love. Tato skladba (hudba Nino Rota, text Larry Kusik) se objevila ve formě hlavního hudebního tématu ke kasovnímu trháku The Godfather (Kmotr), natočeného v roce 1972 podle stejnojmenné novely Maria Puza, pod režisérským vedením Francise Forda Coppoly. Přiložená videa přinášejí záznamy obou cover verzí a záběry ze studia.

Tagy Slash Robert Evans Slash, Where Do I Begin?

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY