Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

West Coast Junkie: první singl z nového alba Billyho Gibbonse

Billy Gibbons, frontman texaského tria ZZ Top, vydá 4. června pod hlavičkou labelu Concord Records své třetí sólové album Hardware, kde bubenický post opět zastává Matt Sorum, bývalý člen kapel Guns N 'Roses a Velvet Revolver, který se společně s Gibbonsem a zkušeným Mikem Fiorentinem ujal také producentské taktovky. Nahrávání probíhalo ve studiu Escape, ležícím v kalifornské poušti poblíž Palm Springs, což se také odráží na prostředí černobílého klipu k prvnímu singlu West Coast Junkie.

Oproti dvěma předchozím Gibbonsovým albům Perfectamundo a The Big Bad Blues s poměrně výrazným podílem coverů, obsahuje titul Hardware jedenáct originální skladeb, na nichž se podílela čtveřice Gibbons, Sorum, Fiorentino a zvukař Chad Shlosser. Výjimkou je pouze dvanáctý track Hey Baby, Que Paso, původně z repertoáru „tex-mex“ allstar bandu Texas Tornados, který tento song umístil na své eponymní debuté album z roku 1990, nahrané v anglické i španělské verzi.

Tagy Billy Gibbons Billy Gibbons West Coast Junkie

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY