Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 24.09.2020 - 00:01

Way Huge Green Rhino Overdrive MKV

Značka Way Huge, která nyní patří pod koncern Jim Dunlop, se řadí k prvním butikovým výrobcům efektových pedálů. Pravděpodobně nejznámějším modelem firmy, založené v roce 1992 designerem Jeorgem Trippsem, je zkreslovač Green Rhino, jenž se dočkal už páté generace v podobě modifikované verze Green Rhino Overdrive MKV WM22 nabízející v kompaktním formátu kombinaci konstrukčních prvků předešlých variant.

Stejně jako předchůdci využívá novinka obvod inspirovaný klasickým Tube Screamerem Ibanez, ale na rozdíl od tohoto etalonu disponuje transparentnějším tónem, vyšší hlasitostní rezervou a v neposlední řadě i širšími zvukovými možnostmi, podpořenými výraznějším rozsahem gainu, počínaje lehkým boostem přes kultivovaný crunch až po masivnější témbr se slušným sustainem.

Kromě tradičních ovladačů Volume, Tone (3 kHz), Drive je hlavní panel osazen minipotenciometry Freq a Curve, kdy první z nich nastavuje úroveň nižších pásem, a druhý umožňuje odstranit ze signálu nepříjemné a příliš agresivní výšky. Na ovladač Freq je navázán posuvný přepínač umístěný uvnitř hliníkového šasi, který volí mezi režimy s pracovními frekvencemi 100 Hz nebo 500 Hz.

Footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže efekt ve vypnutém stavu nijak nedegraduje průchozí signál, napájení krabičky s proudovým odběrem cca 18.5 mA obstarává standardní 9V adapter nebo baterie, jejíž šachta je přístupná po odšroubování dvou křížových šroubů na dně šasi.

Way Huge Green Rhino Overdrive MKV s chytře řešenými korekcemi a oproti starším edicím také menšími rozměry je na americkém trhu dostupný za cca 130 dolarů. První přiložené video demonstruje nový model MKV, další záznamy přibližují zvuk verzí Green Rhino OD MKII a MKIV.

Tagy Jim Dunlop Way Huge Way Huge Green Rhino Overdrive MKV

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY