Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 19.11.2019 - 00:01

Washburny z nové akustické série Bella Tono

Do celosvětové distribuce míří čtveřice nových akustických kytar Washburn z edice Bella Tono. Kolekce je zastoupena ekonomickými modely Bella Tono Novo S9 a Vite S9V v tmavém odstínu Charcoal Burst a luxusněji pojatými verzemi Elegante S24S a Allure SC56S s přírodním transparentním lakem. Společné pro celou sérii jsou kompaktnější korpusy ve stylu Studio, menzura 25.5 palců, krk s profilem Modern-C a u vybraných variant také elektronika firmy Barcus Berry.

Bella Tono Novo S9 má zadní desku a luby z výrazně prokresleného ořechu, pro horní ozvučnici byl zvolen výběrový smrk, krk ze dřeva okoume nese ebenový hmatník s dvacítkou středně silných pražců a na hlavici potažené ořechovým plátem najdeme celokovové firemní strojky v černém provedení.

Výřezu spodního rohu korpusu poskytuje u modelu Bella Tono Vite S9V lepší přístup levé ruky k vyšším polohám, hmatník je zdoben stylovou intarzií a ozvučení obstarává systém Barcus Berry LX4 vybavený ovladačem hlasitosti, čtyřpásmovými korekcemi a ladičkou. Ostatní specifikace jsou identické s verzí Novo S9.

Bella Tono Elegante S24S disponuje luby a zadní deskou z pau ferro, jehož mechanické i zvukové vlastnosti jsou blízké palisandru, ozvučnice s rozetou vykládanou abalonem je vyrobena z masivního smrku, mahagonový krk doplňuje ebenový hmatník s 20 pražci, decentní značení poloh se nese ve stylu ptačích siluet a ladění obstarávají luxusní mechaniky se zlatým chromováním.

Vlajková loď Bella Tono Allure SC56S nabídne korpus s výřezem cutaway, bohatě zdobenými výložkami hran a základem z exotické odrůdy akácie (pravděpodobně Acacia koa – zvukově mezi mahagonem a palisandrem). Javorová přední deska má ergonomicky tvarovanou horní hranu v akčním prostoru pravé ruky (Comfort Arm Rest), což společně s řešením cutaway a pohodlným profilem mahagonového krku výrazně zvyšuje komfort hry.

Ebenový hmatník je osazen 20 pražci a opulentními intarziemi z abalonu a tyrkysu, eben byl použit také pro kobylku, do hlavice jsou zasazeny identické ladicí strojky jako u verze Elegante S24S a snímací aktivní systém Barcus Berry LX4 je napájen 9V baterií, jejíž šachta je umístěna pod jackovým výstupem.

Ceny jednotlivých modelů z edice Washburn Bella Tono byly v případě amerického trhu nastaveny v následujících relacích: Novo S9 – cca 180 dolarů, Vite S9V – cca 230 dolarů, Elegante S24S – cca 400 dolarů a Allure SC56S – cca 450 dolarů.

Tagy Washburn Washburn Bella Tono

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY