Přejít k hlavnímu obsahu
Jiří Fuka - Po, 07.09.2015 - 09:00

Washburn RO10: hravý parťák na cesty

Tato kytara je řazena do třídy traveler, a proto je prvotně určena pro cestování. Pouze tímto způsobem bych ji ale neškatulkoval. Washburnku RO10 primárně vnímám jako originální nástroj s tenkým, ale zajímavým zvukem, který ve spojení s vaší hravostí a kreativitou může vytvořit něco nového.

Kytara RO10 je prostě dalším úspěšným pokusem ve stodvacetileté historii firmy Washburn, který může rozšířit vaše zvukové možnosti. Jako cestovní je pak logicky menších rozměrů: výrobce se zde nebál nastavit rozměry menzury na 600 mm a opražcovat ji pouze 19-ti pražci, přičemž rozměr šířky nultého pražce ponechal 43 mm.

Na opravdu malé tělo kytary, které má v nejširším místě 20,7 mm, je jako přední deska použitý masivní smrk, který byl rozhodně dobrou volbou. Zadní deska, krk i luby (47 mm) jsou ze standardního mahagonu, který se ke smrku zvukově dobře hodí. Hmatník je osazen dřevem palisandrovým. Mahagonová hlava, designově tvarovaná ve starém "rohatém" stylu značky Washburn, je osazena kvalitní ladící mechanikou, která vám nebude dělat problémy.

Kdo by si myslel, že k této kytaře není příslušenství, bude překvapen, protože součástí je i kvalitní soft case, popruh a trsátka. Takže pokud hodně cestujete a nechcete flákat své pravidelné kytarové cvičení, pořiďte si ji bez obav a cvičte, kde a kdy se vám jen zachce.

Celkový dojem

Kytara je velice dobře zpracovaná a rozhodně se neztratí ani mezi běžnými akustickými nástroji: díky masivní přední desce, i když je opravdu malá, má silný zvuk. Malým mínusem je větší rozměr soft casu, který trošku protiřečí cestovnímu nástroji. Šetřit by se prostě mělo každé místo! Celkově ale dávám palec nahoru a tuto cestovní kytaru vřele doporučuju. Ve své cenové relaci je nepřekonatelná!

Tagy Washburn
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY