Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Washburn 4N: další signatura Nuna Bettencourta

Tradiční americká značka Washburn, založená v roce 1883, se vrací k signovanému modelu N4, postaveném začátkem devadesátých let pro kytaristu kapely Extreme Nuna Bettencourta. Inovovaná verze nesoucí označení Washburn 4N ctí základní koncept i materiály originálu a bude vyráběna ve firemním Custom Shopu.

K olšovému korpusu ve stylu superstratu je pomocí pěti vrutů připevněn krk ze dvou kusů výběrového očkového javoru a speciální plochou patkou Stephens Extended Cutaway, která zasahuje do horního rohu těla a umožňuje komfortní přístup levé ruky do nejvyšších poloh.

Zadní část korpusu dostala ergonomičtější kontury, krk má masivnější profil a u ebenového hmatníku s 22 jumbo pražci a kompenzačním ladicím systémem Buzz Feiten byla naopak snížena jeho tloušťka. Díky této úpravě bylo možno usadit uzamykatelné vibrato Floyd Rose Original hlouběji do profilu těla.

Kromě zmíněné mechaniky je hardware tvořen zamykatelným nultým pražcem Kahler a ladicími strojky značky Grover s převodem 18:1. Nástroj je stejně jako původní předloha osazen krkovým humbuckerem Seymour Duncan '59N a kobylkovou variantou Bill Lawrence L-500 s kolejnicovými nástavci cívek. Jednoduché ovládání sestává z potenciometru společné hlasitosti a třípolohového páčkového přepínače.

Washburn 4N bude dostupný v matném transparentním laku Natural a v distribuci se objeví pravděpodobně na přelomu dubna a května. Cena nastavená pro americký trh se má pohybovat okolo 2 600 dolarů včetně pevného pouzdra.

Tagy Washburn Washburn 4N

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY